Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon 18°C
Az Bulutlu
Trabzon
18°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 19°C
Pts 20°C
Sal 21°C
Millet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Tarafından Organize Edilen Kahvaltılı Basın Toplantısı Bayrampaşa Marnas Otelinde Gerçekleşti…

Millet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Tarafından Organize Edilen Kahvaltılı Basın Toplantısı Bayrampaşa Marnas Otelinde Gerçekleşti…
27 Ocak 2023 14:34
206
A+
A-

İl Başkanı Derviş Doğan’ın Ev Sahipliğinde Gerçekleşen Kahvaltılı Basın Toplantısına Genel Başkan Cuma Nacar, Genel Başkan Yardımcıları, Nejat Cebeci, Ali Geçoğlu, Hikmet Sofu ve  Genel Sekreter Mehmet Ali Küçükgüzel Katılımcılar Arasında Yer Aldı.

Genel Başkan Yaptığı Açıklamalarda Şu İfadelere Değindi.

‘Millet Partisi Kadroları Türkiye’yi Yönetmeye Hazırdır’

“Saygıdeğer Basın ve Medya Mensupları, Aziz Dava Arkadaşlarım, Büyük Türk Milleti,

Trabzon’dan yola çıktık. Anadolu’yu adım adım geziyoruz. Malatya, İzmir, Konya, Kütahya, Eskişehir, Aydın, Denizli, Afyon, Ankara, Gaziantep, Isparta derken geçen hafta da Antalya’daydık.

Uyuşturucu Çocuklarımızı Elimizden Alırken İktidar Nerede?

Sokaklarda uyuşturucu kol geziyor. Canımız, ciğerparemiz, geleceğimiz, her şeyimiz yavrularımız uyuşturucunun kucağında.

Güney Amerika ülkelerinden gemilere yüklenen muzlar Mersin limanına veya başka bir limanımıza gelinciye kadar uyuşturucuya dönüşüyor.

Gün geçmiyor ki bir yavrumuz uyuşturucu belasından hayatını kaybetmesin!

Soruyoruz: Tedbir nerede?

Çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucudan, alkolden, cinsel sapkınlıklardan, cehaletten, köksüzlükten, kültürsüzlükten koruyacak tedbir nerede?

Uyuşturucu belasını engelleyecek tedbir nerede?

Torbacıların çocuklarımıza bulaşmasını ve uyuşturucuyu ulaştırmasını engelleyecek tedbir nerede?

Yöneticiler nerede? İktidar nerede? Yöneticimiz nerede?

20 senede pırıl pırıl, tertemiz yeni bir nesil yetiştirilir! Bu nesli yetiştirecek iktidar nerede? Yoksa 20 senedir iktidar uyuyor mu?

Eşkiya Şehre İnmiş, Devlet Nerede?

 

İstanbul’da güpe gündüz insanlar cinayete kurban gidiyor. Basın – medya dedikoduları muhtelif: Yok mafya hesaplaşmasıymış. Yok yabancı istihbarat elemanlarının çarpışmasıymış. Yok şuymuş, yok buymuş! Cinayetler sadece İstanbul’da mı? İşte son olarak Ankara’da…

Ve acılı bir eş şöyle adalet arıyor: “Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.”

Pekii iktidar nerede? Devlet nerede?

Devletin olduğu yerde mafya olmaz! İktidarın olduğu yerde eşkıya olmaz! Devletin olduğu yerde insanlar hesaplarını kendileri görmez! Göremez! Yoksa beş bin yıllık Türk devlet töresi mi buharlaştı?

Başka adalet arayışları da var. İşte sadece üç örnek:

13 Mayıs 2014’te Soma kömür işletmesinde hayatını kaybeden 301 işçinin yakınları halâ adalet arıyor.

8 Temmuz 2018’de Çorlu tren faciasında hayatını kaybeden 25 vatandaşımızın yakınları adalet arıyor.

14 Ekim 2022’de Bartın’ın Amasra ilçesindeki kömür ocağı faciasında kaybettiğimiz 42 işçimizin yakınları adalet arıyor.

Bu insanların ölümüne hangi ihmaller sonucu kimler sebep oldu?

Adalet nerede? Yöneticiler nerede?

Kur’an Yakma Eylemi Karşısında Türkiye Ne Yapabilir

İsveç’in Başkenti Stockholm’de, Türkiye Büyükelçiliği önünde, Rasmus Paludan Kur’an yakma barbarlığını gösteriyor, provokasyon yapıyor.

İsveç hükümeti ise bu cehalete ‘ifade özgürlüğü’ kılıfı uyduruyor!

Bu çağda Kur’an yakmak, kitap yırtmak provokasyondur, cehalettir, cinayettir!

Bu cehaleti karşısında iktidar nerede?

Sadece “Şiddetle kınıyoruz!” gibi, “Böyle giderse İsveç’in NATO’ya girmesine engel oluruz” gibi bir basit, ucuz açıklamayla mı cevap verecek?

Yoksa dünya devletlerini ve dünya kamuoyunu bu tür hastalıklı yapıları tedavi etmeye yönelik bir kampanyaya mı çağıracak? Türkiye’yi bekleyen görev, sadece Kur’an’a değil, insanlar tarafından kabul gören bütün kutsal kitaplara, dinlere, inançlara cahilce hakaretamiz söz, küfür ve icraatta bulunan hastalıklı yapıları tedavi etmeye yönelik bir çalışmadır.

Dünyaya bu güzel rehberlik görevini, örnek liderlik görevini yapacak iktidar nerede?

Adrese Teslim İhale, Adrese Teslim Öğretim Üyesi İlanı. Pekii Adalet Nerede?

Kamunun ihaleleri adları, şanları belli 10 – 15 taraf şirkete veriliyor.

Devletin çok daha ucuza yapabileceği, iktidarın “Cebimizden hiç para harcanmadan yapılacak” dediği otoyollar, köprüler, havalimanları, şehir hastaneleri Hazine’ye hortum olmuş Hazine’yi sömürüyor.

 

Üniversitelere bazı öğretim üyesi alımlarında adrese teslim kadro ilanları yapılıyor.

Bu adrese teslim öğretim üyesi hikayelerinden birinde de Meclis Başkanı’nın oğlunun adı geçiyor. Veya insan kalmamış gibi İlahiyat sahasında uzmanlaşmış bir profesör Mimarlık Fakültesine dekan atanabiliyor. Veya yazılı sınavlarda 90 alan, 98 alan bir gencimiz referans getirmedi diye eleniyor yerine dayı referansı getiren birisi alınıyor.

Açlık, Yoksulluk Bu Milletin Kaderi Mi?

Ev kiralarının başını alıp gittiği, enflasyonun yüzde 65 olduğu, hayat pahalılığının yüzde 150 yüzde 200’leri bulduğu bugün 8.500 TL asgari ücretle bu millet nasıl geçinecek?

Yolsuzlukları Araştırma Komisyonları Neden Çalıştırılmaz?

Ve ‘yolsuzluklar araştırılsın’ diye Meclis’e bir önerge verildiğinde ‘yolsuzluklar araştırılsın’ önergesi kabul edilmiyor! Meclis’te ‘yolsuzlukların araştırılması’ niçin engellenir? Bir yerde bir yolsuzluk dedikodusu varsa orada ilk olması gereken Meclis olması gerekmez mi?

17/ 25 Aralık 2013 Yolsuzluk ve Rüşvet iddiaları için Meclis Araştırması yaptırılmadı da ne oldu? Koskoca, kapkara bir leke olarak iddiaya karışanların ve iktidarın üzerinde duruyor. Oysa araştırılıp aklansalardı hem taraflar için hem iktidar için daha güzel olmaz mıydı?

Pekii Gazi Meclis nerede? Adalet nerede? Ehliyet nerede? Liyakat nerede? İktidar nerede?

Temiz toplum, temiz siyaset, temiz yönetim nerede?

Bunca Sorun Karşısında Muhalefet Nerede?

Sayın Basın Medya Mensupları,

Bunca sorun karşısında iktidar reklam peşinde. Peki muhalefet nerede?

Bütün Sorunların Sebebi Yönetim Sorunudur!

Saydığımız birkaç sorunda görüldüğü gibi bütün sorunların kaynağı yönetim acziyetidir. Yönetememe sorunudur. Yönetim sorunudur.

Ülkemizin yetişmiş insan gücü de maddi gücü de vardır! Bu güç Türkiye’nin bütün sorunlarını çözer. Yeter ki devlet bilimle, ehliyetle, liyakatle, hukukla, adaletle, ahlakla, danışmayla, ortak akılla, hesap verebilirlikle, denetlenebilirlikle, dengeyle, eşgüdüm içinde, vasisiz – icazetsiz, egemence Gazi Meclis’ten millî irade ile yönetilsin.

Seçimlerde Metal Yorgunu İktidara Da Muhalefete De Biletini Kes!

Aziz Vatandaşlarım, Büyük Türk Milleti, Karar senin, söz sende, yetki sende!

Senin dertlerini, ülkenin sorunlarını 1967’li yıllardan bugüne gördüğün, bildiğin, tanıdığın; yetişmiş, yetkin Millet Partisi kadroları çözer! Doktor; Millet Partisi! İlaç; Millet Partisi’nin ‘Muhteşem Türkiye Projesi’.

Vicdanının sesini dinle! Yıllardır olduğu gibi bir beş yıl daha kaybetme!

Vaat ninnileri söyleyip sözünü tutmayan 20 yıllık metal yorgunu iktidara da uydu muhalefete de seçimlerde biletini kes!.. Millet Partisi kadrolarını destekle, yardımcı ol, rey ver ve iktidar yap!..

Bir oy ver Millet Partisi’ne hedef Muhteşem Türkiye!

‘Uzlaşmanın, Anlaşmanın, Birliğin, Kardeşliğinadresi Millet Partisi!’

Aziz Vatandaşlarım,

Millet Partisi birliğin, beraberliğin adresidir. İttifakın adresidir. Mutlu, güçlü, saygın, barışsever Türkiye’nin adresidir! Muhteşem Türkiye’nin adresidir! Ve bu hedefler peşinde koşan, bu hedefleri gerçekleştirecek engin gönül sahiplerinin adresidir!

Bu duygularla Türkiye’nin birliği ve kardeşliği düşüncesinde olan bütün insanlarımıza, bütün dostlarımıza, bütün partilere, bütün partililere, topluluklara, kuruluşlara, işverene, esnafa, işçiye, köylüye, emekliye, ilim ehline, bürokratlara ve vatandaşlarımıza selam ve saygılarımızı iletiyoruz, kucağımızı açıyoruz, partimizi açıyoruz!..

‘Türk Kültür Ve Medeniyetini Geleceğin Medeniyet Ufkunda Bir Güneş Gibi Parlatacağız’

Millet Partisi, insanımız için, milletimizin birliği, Türkiye’nin egemenliği, devletimizin dirliği için var! Muhteşem tarihi geçmişimizin bütün doğrularını yaşatmak yanlışlarını ayıklamak için var! Türk kültür ve medeniyetini geleceğin medeniyet ufkunda bir güneş gibi parlatmak için var! 21 Asrı Türk Asrı yapmak için var! Muhteşem Türkiye için var! Yaşasın Millet Partisi! Yaşasın Büyük Türk Milleti!

Yaşasın, mutlu, güçlü, kadir, hurafelerden, bidatlardan, cehaletten arınmış, çağlara egemen Muhteşem Türkiye! Yaşasın Millet Partisi’nin Zafer Yürüyüşü!

Yaşasın Millet Partisi’nin Muhteşem Türkiye Yürüyüşü!

Haydi hep beraber, tutuşalım el ele hedef; ‘’Muhteşem Türkiye’’ diyerek sözlerini tamamlayan Nacar; Basın Sorularını Cevaplandırdı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.