SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

OF BÖLÜMLÜDE SELBÜYÜKŞEHIR AUT

OF BÖLÜMLÜDE SELBÜYÜKŞEHIR AUT
Bu haber 13 Temmuz 2020 - 23:22 'de eklendi ve 325 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

of bölümlüde sel ırmağın tıkanmasıyla tasan su asağıdakı evlere basdı büyükşehır sınıfda kaldı   yardım cağrılarına cevab vermedıler büyükşehır beledıye başkanı ve alı tekataş ınsanların mağdurıyedı karşi sında of fen işlerı müdürü muhamet yalcınkaya olaya el koymasıyıyla ırmak akarın önü gecıcı kabanarak çözüm ısdınat duvarları yıkılmışuredıldıhttps://www.facebook.com/aydin.yesilyurt.73/videos/323920718628822/?t=2https://www.facebook.com/aydin.yesilyurt.73/videos/323920718628822/?t=2https://www.facebook.com/aydin.yesilyurt.73/videos/323920718628822/?t=136Of İlçesi Bölümlü Mahallesi ( Zisino) dün akşam sel felaketi yaşadı ve ciddi yara aldı. Afet sonrası Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Of Belediyesi gerekli çalışmaları başlattı. Elbette takipçisi olacağız. Buna mecburuz. Dün yaşanan afetten sonra bizim sürekli ifade ettiğimiz ancak yerel yetkililerin afet sonrası dikkatini çeken husus şudur. Tüm Zisino’nun eski haliyle 9 mahallesinin “Su Akış Haritasının” çıkarılarak tüm akar ve logarlarının yapılması, genişletilmesi ve yenilenmesidir. Yetkililer de bu konuda artık hemfikir. Başta köyümüzün muhtarı ki lütfen ve diğer ilgili sakinlerimizin konunun takipçisi olmaları önemlidir. Sorunumuz dere yatağından kaynaklanmamaktadır. Deremiz taşmamıştır ve deremizde HES yoktur. Sorun yerleşim yerlerindeki suyun akışının kontrol altına alınması yönündeki altyapı yetersizliğidir. Ayrıca, dün toprak kayması ile sel yaşanan yerlerin büyük çoğunluğunun eğimli arazilerde kontrolsüz çay ekimi yapılmasından kaynaklandığı görülmektedir. Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinin denetimi ve halkımızın duyarlılığı ile bu sorunu asgari düzeye indirgeyebileceğimizi düşünüyorum.
Tüm Dünya küresel ısınma ile iklim değişikliği yaşamaktadır. Yağış şekli, hızı, oranı, mevsimi bile değişmektedir. Bu yeni Dünya haline uyum sağlamak gibi bir zorunluğumuz var artık.
Ki Karadeniz’de Reis olan yağmurdur. Ve bizler Reis ne istiyorsa onu yerine getirmek zorundayız. O bize değil biz ona uymak zorundayız. Doğayı talan etmeyin diyor mesela, yaşam alanlarınıza sahip çıkın, daha fazla para kazanıp Bağcilardan daire alacağım diye ormanları kesip çay bahçesi yapmayın, benim önümü açın, evler yapıp engel olmayın, derelerimi rahat bırakın, santraller beni sinirlendiriyor, öfkemi artırıyor, denize bile ulaşamıyorum, 6 şeritli otoyol yaptınız önümü kestiniz amacınız ne, sizden sonra insanlar yaşamayacak mı zannediyorsunuz diyor.
Haklı olduğunu düşünüyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA