SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Genç, telekonferansta (online) pandemi sonrası için üretime dönük politikalar önerdi

Genç, telekonferansta (online) pandemi sonrası için üretime dönük politikalar önerdi
Bu haber 12 Temmuz 2020 - 11:14 'de eklendi ve 752 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, online olarak Türkiye Belediyeler Birliği’nin, Karadeniz Bölgesi belediyelerine yönelik olarak 5. kez organize ettiği “Küresel kovid-19 Sonrası Yeni Normal ve Belediyeler” toplantısına katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda belediyelerin kovid-19 sonrası dönemdeki politikaları ele alındı. Toplantıya online olarak katılan Başkan Genç, yeni dönemde belediyelerin özellikle de tarım sektöründe üretime dönük politikalar yürütmesi gerektiği üzerinde durdu. Başkan Genç, pandemi sürecinin gıda tedariki, su kaynakları ve iklim değişikliği konusunda belediyelerin yeni politikalar geliştirmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirdi.

“GENÇ, SU KAYNAKLARI İÇİN SAVAŞACAKLAR”

Başkan Genç, sözlerini şöyle detaylandırdı: Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. En çok hissettiğimiz husus gıda tedariki oldu. Bu işi fiyat farkından dolayı suiistimal edenler oldu. O nedenle bu tür dönemlerle karşılaşma ihtimaline karşı nasıl bir üretim politikası ortaya koyabileceğimizi hesap etmemiz lazım. Belediyeler Birliği’nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle bu konuda yeni politikalar geliştirmeliyiz. Gıda tedariki en çok öne çıkan husus. Belirtmek istediğim bir başka husus da iklim değişikliklerinin bütün hayatımıza negatif yönde tesiri olacağı kesin. Bunda da Belediyeler Birliği olarak ne tür adımlar atabiliriz. Bunu tartışmalıyız. Üçüncü olarak da su kaynaklarımıza yönelik olarak politikalar geliştirmemiz lazım. Su kaynaklarından dolayı ülkeler mücadele edecekler. Kıymetli Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Hanım’ın sıfır atık konusunda ortaya koyduğu proje gibi biz de su kaybını da en aza indirecek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA