SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Milletvekili Cora’dan, Can Ataklı tepkisi… BU FİTNECİ ANLAYIŞ KORONAVİRÜS’TEN DAHA TEHLİKELİDİR

Milletvekili Cora’dan, Can Ataklı tepkisi…  BU FİTNECİ ANLAYIŞ  KORONAVİRÜS’TEN  DAHA TEHLİKELİDİR
Bu haber 25 Mart 2020 - 2:32 'de eklendi ve 4.728 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için hayata geçirilen uzaktan eğitim sisteminin ilk gününde EBA TV’deki başörtülü öğretmen için çirkin ifadeler kullanan Can Ataklı’ya tepki gösterdi.

Cora, “Başörtülü öğretmenler öğrencilerin rol modeli olamazmış! Bu ifadeler çürük bir zihniyetin yeniden tahayyül çabasıdır. Ha siyasetçisi ha gazetecisi yada herhangi bir yöneticisi… Hepsi aynıdır. Her kap kendi içini sızdırır misali her olayı kendi meşreplerinden yorumlamaktadırlar. Bunlar sıradan söylenmiş ifadeler değildir. Kesinlikle maksatlıdır. Aslında meseleleri başörtüsü değil, dille, dinle, diyanetle, inançla hesaplaşma mücadelesidir. Toplumun milli ve manevi değerlerini aşağılamaya çalışmaktır, provokasyondur. Bu fitneci anlayış korkarım ki koronavirüsten daha tehlikelidir. Bütün vatandaşlarımızı bu ve bunun gibi tiplerden uzak durmaya, sosyal mesafeyi korumaya davet ediyorum. Allah bu zevata fırsat vermesin” dedi.

**************-

Tüm imkanları

seferber edeceğiz

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, kamu bankalarının yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin aldığı önlemler ile ilgili değerlendirmede bulundu. Cora yaptığı değerlendirmede, “Tüm vatandaşlarımızın, iş dünyasının, çalışan ve üreten kesimin kısacası özel sektörün nasıl bir fedakarlık yaptığının farkındayız. Süreç uzadıkça sektörü bekleyen risklerinde farkındayız. Bu minvalde görülen aksaklıklar giderilecek, değişen koşullara göre yeni düzenlemeler yapılacak, hülasa tüm imkanları seferber edeceğiz. Kamu bankalarına aldıkları bu kararlar nedeniyle bilhassa teşekkür ederiz. Lakin kararın tamiminde de esneklik sağl

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA