SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

İran Hava Kuvvetleri Komutanı Hacızade: Haberi aldığımda ölmek istedim

İran Hava Kuvvetleri Komutanı Hacızade: Haberi aldığımda ölmek istedim
Bu haber 11 Ocak 2020 - 18:14 'de eklendi ve 181 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

İran Devrim Muhafizları Kuvvetleri Komutanı General Hacızade Ukrayna uçağının füzeyle düşürülmesi ile ilgili “haberi aldığımda ölmek istedim” dedi. Hacızade düşen uçakla ilgili tüm sorumluluğu üzerine aldığını söyledi.

Her karara hazırım

İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade, Ukrayna’ya ait yolcu uçağının İran’a ait hava savunma sistemi ile düşürülmesine ilişkin konuştu. General Hacızade yolcu uçağının yanlışlıkla düşürülmesine ilişkin tüm sorumluluğu üzerine aldığını söyleyerek, “Yetkililer ne karar alırlarsa uymaya hazırım” ifadelerini kullandı.

O gece teyakkuz halindeydik

General Hacızade yolcu uçağının düştüğü gece, ABD ile İran İslam devriminden sonra ilk defa olası bir savaşa yakın olduklarını belirterek, “O gece başkent Tahran dahil ülkedeki tüm hava savunma sistemleri tam bir teyakkuz halindeydi. ABD ile ilk defa olası bir savaşa çok yakındık. Hem onlar ve hem biz yüzde yüz bir teyakkuz halindeydik” şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’daki 52 noktayı vurma tehdidi ile birlikte İran Silahlı Kuvvetlerinin ’olası bir savaş için hazır ol’ şeklinde vaziyet aldıklarını söyleyen General Hacızade, “Bu süre içerisinde Tahran’daki hava savunma sistemlerine yenileri de eklenmişti” dedi.

General Hacızade Tahran’ın batısına konuşlanan hava savunma sistemlerinin, diğer hava savunma sistemlerine bir seyir füzesinin ateşlendiğini duyurduğunu belirterek, “Hava savunma sistemi, seyir füzesinin ateşlendiğini düşünerek vurdu” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA