SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

AK Partili Bülent Turan: 100 belediye AK Parti’ye geçecek

AK Partili Bülent Turan: 100 belediye AK Parti’ye geçecek
Bu haber 11 Ocak 2020 - 21:41 'de eklendi ve 226 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 100’e yakın belediyeden AK Parti’ye katılım olacağını belirterek, “Birileri kavga ederken AK Parti’nin nasıl büyüdüğünü beraber göreceğiz” dedi.

ölgede Türkiye’nin izni olmadan doğal gaz ve petrol araması ya da balıkçılık yapılamayacağını belirten Turan, şöyle konuştu:

“Uzun yıllar yapılan görüşmeler sonunda anlaşma hayata geçirilerek büyük bir adım attık. CHP ve HDP hariç herkes ayakta alkışladı. Deniz Baykal ‘çok sevindik’ diyor. Sevindim demiyor. ‘Biz AK Parti ile CHP kavga ederiz ama milli meselelerde aynı yerden bakarız’ demek bu cümle. Destek olmamız lazımdı, o anlaşma ile gurur duydum diyor. Ama sayın Baykal, çok sular aktı o köprü altından. Baykal’ın bıraktığı CHP ile Kemal beyin yönettiği CHP arasında sadece isim benzerliği var. Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir operasyon ile oraya geldi. HDP ruhu aksettirildi CHP’ye. Milliyetçilik, ulusalcılık kalmadı partide. Devletçi olan Avrupa’ya Türkiye’yi şikayet eder mi? Baykal’ın partisinden hiçbir şey kalmadı.”

Turan, istediklerinin ulusal meselelerde muhalefet ve iktidarın tek bayrak ve tek devlet çatısı altında birliktelik olduğunu vurgulayarak, “Suriye tezkeresinde HDP hariç bütün partiler evet dedi ama CHP Genel Başkanı ‘içim kan ağlayarak evet diyorum’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Türkiye eski Türkiye değil

Türkiye’nin İMF’nin yönettiği eski Türkiye olmadığını vurgulayan Turan, “ABD’nin racon kestiği bir ülke değil. Bölgemizde ne kadar mesele varsa çözüm üretmeye uğraşan bir ekip haline geldik. Putin ve Erdoğan bir araya geldi. İki lider Libya’ya ‘durun’ dedi. Eğer teskere geçmeseydi Erdoğan o masada olabilir miydi? Baykal o yüzden diyor ‘kıymetli bu işler’ diye.” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA