SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri
Nejla Büyükyılmaz

Baş örtüsünü kılıctaroğlu Neden Isdemez

Baş örtüsünü kılıctaroğlu Neden Isdemez
Bu haber 18 Kasım 2019 - 14:07 'de eklendi ve 307 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

CHP lideri Kemal Kılçdaroğlu,  katıldığı bir programda başörtülü kızlara uygulanan zulümde partisinin suçlu olduğunu “Bizim de çok kabahatimiz, kusurumuz var. Gerçeği konuşalım. Bir başörtüsü meselesini Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel meselesi haline getirdik. Sana ne kardeşim ya. Kadın ister başörtüsü takar, ister takmaz. O kız çocuğumuz üniversiteye gidiyor mu, okuyor mu, imkânını sağlıyor muyuz, derdin o olmalı. Çocuklarımız okumalı, bilimi öğrenmeli ve hayatı sorgulamalı. Neden Türkiye bu haldedir demeli. Bunları yapmalıyız.” sözleriyle itiraf etti. Buna özeleştiri mi dersiniz yoksa yeni bir hinliğin planı mı bilmem ama bir an aklıma Cumhuriyet Halk Partisinin hataları geldi her nedense. Acaba Kemal Kılıçdaroğlu o hataları ne zaman itiraf edecek ve özür dileyecek?

Mesela: Milletin oyları ile demokratik bir seçimle meclise girmeye hak kazanan bir milletvekilinin sadece başörtülü olduğu için mecliste yemin etmesini engelleyerek ona siyasi linç uygulamalarından dolayı ne zaman özür dileyecek?

Veya milleti aptal yerine koyup baskı ile açık oy gizli tasnif şekliyle kendilerini yıllarca seçtirdikleri ve millete kan kusturdukalrı o kara günler için özür dileyecek mi?

Veya ekmek, gaz ve şekeri karneyle verdikleri ve evinde fazla ekmek bulundurduğu gerekçesiyle vatandaşları Örfi İdare Mahkemelerinde yargıladıkları günler için bir özür yeter mi?

Veya yıllarca bu milleti dininden ve inançlarından koparmak için ezanı zorla Türkçe okutmalarının özrünü ne zaman dileyecek?

Veya dönemlerinde ahıra çevirdikleri yüzlerce cami için özür mü yoksa tövbe mi gerekir bilemedim.

Veya binlerce kişinin fişlendiği, başörtüsü, imam hatipler ve katsayı problemleriyle inançlı insanlar üzerinde tahakküm kurdukları ve inim inim inlettikleri 28 Şubat için kaç özür gerekecek?

Veya üniversite kapılarında ikna odalarına sokup başörtülerini zorla çıkarmaya çalıştıkları ve güvenlik görevlileri vasıtasıyla yerlerde süründürdükleri kızlarımız özürlerini kabul edecek mi?

Veya 2000- 2001 yıllarında batırdıkları 21 banka ve binlerce mağdur için özeleştiri yapacak mı?

Veya evlatlarımızı şehit eden, analarımızı gözü yaşlı koyan hain teröre ve teröristlere kucak açarak meclise girmelerine vesile oldukları için dile getirecekleri özür kabul edilir mi?

Veya Cumhuriyet Halk Partisinde Gurup Başkan Vekiliyken o zamanın CHP Lideri Deniz Baykal ve üst düzey MHP’lilere kurulan kaset kumpasıyla ilgili ne zaman özeleştiri yapacak?

Veya genel başkanlıktan istifa eden Deniz Baykal’ı ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada genel başkanlığa asla aday olmayacağını söylemesine rağmen gizli kapılar ardında yapılan planlardan sonra ertesi günü aday olup Genel Başkan seçilmesi ile ilgili ne zaman özür dileyecek?

Veya yerelde iktidar olduklarında işçilere dokunmayacaklarına dair namus ve şeref sözü vermelerine rağmen seçimin akabinde işçileri sokağa dökmelerinden dolayı özür dileyecek mi?

Veya bu ülkede 27 Mayıstan bu yana her darbenin ve her darbe girişiminin arkasında oluşlarının özeleştirisini ne zaman yapacak.

Veya 17/25 Aralık FETÖ darbe girişimi sonrası FETÖ’cülerin kumpas kasetlerini Meclis kürsüsünden izleterek FETÖ’nün siyasi darbe girişimine her türlü desteği vermesiyle ilgili ne zaman özeleştiri yapacak.

Veya 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde camide sela okuyan imamı dövenlere verdiği destekten, tankların arasından kontrollü geçerek gittiği bir evde darbeyi TV ekranlarından seyretmesinden, “askerlerin kafasını kesip köprüden attılar” diye uydurdukları yalandan, darbeci alçakları mazur göstermeye çalışan beyanatlarından, 250 vatandaşımızı şehit eden hain FETÖ kalkışmasına “kontrollü darbe” demesinden dolayı ne zaman özür dileyecek.

Seçimlerden önce başörtülü hanımlara rozet takıp seçimlerden sonra sahneden aşağı atan bu zihniyetin eylemleri onları anlatmaya yettiyor zaten.

Söylemleri ise tamamen aldatıcı.

Biz bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA