SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Her şey milletin gözü önünde

Her şey milletin gözü önünde
Bu haber 06 Ekim 2019 - 10:14 'de eklendi ve 178 views kez görüntülendi.

CHP, HDP ile adeta bütünleşti, İstanbul’daki ‘Suriye’ toplantısında olduğu gibi PKK’nın sözcülüğüne soyundu. Süreçten rahatsız olan İYİ Parti, son olarak HDP’ye yakınlığı ile bilinen CHP’li İbrahim Kaboğlu’na randevu vermedi. Kılıçdaroğlu ise güldürdü: Aramızı istihbarat elemanları bozmaya çalışıyor.

24 Haziran ve 31 Mart’ta CHP ve İYİ Parti’nin kurduğu Millet İttifakı çatırdamaya başladı. İttifakın yıkılmaya yüz tutmasının sebebini görmezden gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sürece ilişkin açıklamasında, “İstihbarat elemanları dahil olmak üzere pek çok kişi devreye konulup, ‘Millet İttifakı’nı nasıl bozarız’ arayışı içindeler” dedi. Kılıçdaroğlu, son dönemdeki olayları ‘istihbarat’a bağlasa da yaşananlar gün gibi ortada. İşte İYİ Parti’yi CHP’den uzaklaştıran faktörlerden yalnızca birkaçı…

HDP İLE İTTİFAK KURDU

İttifakın sarsılmasına neden olan ilk neden CHP’nin HDP ile yakınlaşması oldu. 31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığında birleşen Millet İttifakı’nın en büyük ortağı CHP, işbirliğinde fiili ortak olmayan HDP ile iyice kolkola girdi. HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanları teröre yardım ve yataklık suçundan görevden alındı, bu belediyelere kayyum atandı. Kayyum atamalarının ardından CHP, ortağı HDP’nin yardımına koştu. HDP’ye destek açıklamaları yapılırken genel başkanın görevlendirdiği isimler de HDP’li belediye başkanlarına ziyarete gitti. Bu süreçte CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da cezaevinde tutuklu bulunan HDP’li isimleri ziyaret ettti.

İMAMOĞLU DA KOŞTU

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da HDP’li sözde belediye başkanlarını ziyaret eden isimler arasındaydı. İmamoğlu, terör örgütü PKK ile ilişkilerinden ötürü görevden alınan HDP’li Ahmet Türk ve Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti. HDP’li belediyelere sahip çıkarak 31 Mart’ın diyetini ödeyen İmamoğlu, HDP’li Kayapınar Belediye Başkanı Kezban Yılmaz’a Atatürk’ün fotoğrafını hediye etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA