SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Her acı olay karşısında ilk önce acı çeken annelerdir

Bu biyografi 24 Eylül 2019 - 10:16 'de eklendi ve 213 views kez görüntülendi.
Her acı olay karşısında ilk önce acı çeken annelerdir
Sosyal Medya'da Paylaş

Her acı olay karşısında ilk önce acı çeken annelerdir.

Cumhuriyet tarihinde ülkemize ve milletimize en büyük acıyı PKK terör örgütü yaşatmıştır. Türkiye sınırları içerisinde etnik temelli bir devlet kurmak üzere yola çıkan ve son kırk yılın en önemli terör belası olan PKK, silahlı eylemlerine başladığında tarih 1978’i gösteriyordu. Annelerin ocağına ateş düşüyordu ve annelerin yürek yangını başlıyordu.

PKK’nın, Siirt’in Eruh ilçesindeki Jandarma Karakol binasına yaptığı baskında bir jandarma erini, Hakkâri’nin Uludere ilçesi Ortabağ köyünde soba içine koyduğu bombalarla 8 vatandaşımızı, Midyat baskınında 10 vatandaşımızı, Mardin ili Ömerli ilçesi, Pınarcık köyünde 30 kişiyi, Mardin’in Nusaybin ilçesi Taşköyü’nün Behmenin mezrasında 11 kişiyi, Hakkâri ili Yüksekova ilçesine bağlı İkiyaka köyünde 21 vatandaşımızı, Şırnak’ın Çevrimli köyünde 27 kişiyi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Çağlayancerit ilçelerinde 9 kişiyi, İstanbul Bakırköy’de bir alışveriş merkezine molotof kokteyli atıp çıkardığı yangında 11 kişiyi şehit ettiğinde annelerin gözyaşları sel olmuştu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bir minibüsü durdurarak içinde bulunan 13 kişiyi, Silvan’ın Yolaç köyüne baskın yapıp camide namaz kılan 10 vatandaşı, Bitlis’in Cevizdalı köyünü basıp 30 kişiyi, Siirt’in Şirvan ilçesi Gözlüce köyü ile Bingöl’ün Ilıcalar Bucağı Üçpınar köyünü roketatarla basıp 9 vatandaşı, Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Kavakbaşı ve Yenidoğan köyleri arasında yol keserek durdurdukları iki yolcu minibüsünde bulunan 28 kişiyi kurşuna dizdiklerinde ilk önce anneler vurulmuştu.

Batman’ın Kozluk ilçesi yakınlarında bir minibüste, PKK’lı teröristlerin bombalı ve silahlı saldırısı sonucu 4’ü köy korucusu 10 kişi öldüğünde, Tunceli’den Ovacık ilçesine giden 50 araçlık konvoyun PKK’nın roketatar saldırısı sonucu 18 askerimiz şehit olduğunda, Diyarbakır’da, ailelerin dinlenmek için gittiği Koşuyolu Parkı yakınlarında PKK’nın bomba patlatması sonucu 11 kişinin yaşamını yitirdiğinde, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyündeki 7’si köy korucusu 12 kişinin PKK mensupları tarafından tarandığnda, Güngören’de 10 dakika arayla iki bombanın patlatılması sonucu; beşi çocuk, biri doğmamış bebek olmak üzere 18 kişinin PKK kanlı örgütünce öldürüldüğünde annlerin feryadı yürekleri dağlamıştı.

PKK militanlarının Şırnak’taki Gabar dağında 13, Erzincan’ın Kemah ilçesi Olukpınar köyüne yerleştirilen mayının patlaması sonucu 9, Şemdinli Aktütün karakoluna ateş açmaları sonucu 15, Hakkâri Şemdinli’de Gediktepe Üst Bölgesine yapılan saldırı sonucu 11, Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsal kesiminde el bombalarıyla 13, Hakkâri-Çukurca karayolunun 12 kilometresinde askeri konvoya saldırı yapıldığında 4 kez patlayan mayınlar yüzünden imha edilen BTR-80 tipi zırhlı personel taşıyıcının içindeki 11, Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde gece saatlerinde çok sayıda yere silahlı saldırı gerçekleştirip 26 askerimizi şehit ettiklerinde, 35 kişinin öldürüldüğü Erzurum Yavi saldırısında, 33 askerin öldürüldüğü Başbağlar’da, 33 erin öldürüldüğü Bingöl katliamlarında ağlayanlar ve kalbi parçalananlar yine annelerdi.

PKK’nın daha onlarca olayda şehit ettiği evlatlarla birlikte yürekleri yanan anneler vardır. Bu acıyı ilk önce annelere yaşatanlar bu milletin evlatlarından kandırılıp terör örgütüne katılanlardı. Evladının terör örgütü tarafından kaçırılıp ülkesine ve milletine düşman yetiştirilmesi anneleri kahrediyordu. Buna vesile olanlar ve organize edenler de o terör örgütünün siyasi uzantısıydı. Hangi sebeple olursa olsun, o hain siyasi yapı ile işbirliği kuranlar da en az onlar kadar bu acılardan sorumludurlar.

Diyarbakır’da anne Hacire Akar, HDP’lilerce dağa kaçırıldığını bildiği oğlu Mehmet Akar için HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmış, oğlunu teröre kurban vermemek için başlattığı bu oturma eylemi sonuç vermiş, anne Akar, kararlı mücadelesiyle 24 Ağustos’ta oğluna kavuşmuş, çocukları dağa kaçırılan diğer annelere de örnek olmuştu. Şimdi ise o annelerin sayısı her geçen gün artmakta ve her kesimden destek bulmaktadır.

Artık anneler ağlamasın ve yıllarca başımızın belası olan terör son bulsun.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA