SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

“Sağlıkta Şiddete Hayır”

“Sağlıkta Şiddete Hayır”
Bu haber 09 Temmuz 2019 - 10:03 'de eklendi ve 160 views kez görüntülendi.

Her ne için olursa olsun şiddetin bir çözüm aracı ya da başvurulan bir eylem olmasını tasvip etmemizin mümkün olmayacağı aşikardır. Özellikle sağlıkçıya mesaisi başında uygulanan sözlü ya da fiili şiddet hem o anki hastanın acil sorununun çözümsüzlüğüne hem de sonraki hastalar için de hizmet dışı kalan sağlık çalışanı nedeniyle hizmet aksamalarına yol açmaktadır.
Bizden kaynaklı sorunlar tabiki olabilmektedir. Sonuçta iş yükü oldukça fazla olan, 7/24 çalışan bir iş kolu olarak her anın en üst hassasiyetle sürdürülebilmesi her zaman mümkün olmayabilmektedir. Bu durumlarda hasta mağduriyeti olmaması için azami özen göstermekle birlikte yine de eksiğimiz varsa bunun yolu şiddetten ziyade hukuki ve idari mekanizmalar olmalıdır.
Bizler, hasta/hasta yakını sözel ya da fiili şiddet uygulamalarında “Beyaz Kod” ile hukuki hak arama yolunu tercih etmekteyiz.Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, masa, çocuk ve açık hava

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA