SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Kurtulmuş: Mesele VIP krizi değil devletin valisine hakaret

Kurtulmuş: Mesele VIP krizi değil devletin valisine hakaret
Bu haber 07 Haziran 2019 - 9:52 'de eklendi ve 204 views kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP İstanbul adayının, Ordu-Giresun Havalimanı’nda VIP salonuna alınmadığı iddialarına ilişkin, “Mesele bir VIP krizi değil, gerçekten devletin memuruna ve devletin valisine karşı yapılan bir hakarettir” dedi.

rdu’da çeşitli programlara katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, son derece talihsiz ve seviyesiz bir durumla karşı karşıya olduklarını söyledi.

“BU HAREKETLER KABUL EDİLEMEZ”

Kurtulmuş, “Öncelikle işin adını doğru koymak lazım” ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mesele bir VIP krizi değildir. Maalesef VIP’den yararlanmasına engel olunan ya da hakkı olmadan oradan geçmek isteyen birtakım isimlere karşı, bunlardan bir tanesi de Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. Ona karşı orada polislerin söylemiş olduğu tavra ve valinin tavrına karşı yapılan son derece hadsiz, son derece seviyesiz, son derece açık bazı hakaretler var. Bu hakaretler kabul edilemez. Dolayısıyla mesele bir VIP krizi değil, gerçekten devletin memuruna ve devletin valisine karşı yapılan bir hakarettir. Bunu kabul etmek, tasvip etmek, birtakım olgunlukla vesaire bunları değerlendirmek mümkün değildir. Ortadaki bu çarpık durumun bir şekilde düzeltilmesi lazım. Buna vesile olanların da hatta kalkıp devletin valisinden özür dilemesi lazım.”

Konunun üzüntü verici olduğunu dile getiren Kurtulmuş, şu değerlendirmede bulundu:

“Biz de tam dün bu olay oldu, biz bugün Ordu’dayız. Gelir gelmez bu olayla karşı karşıya kaldık. Ordu’da böyle bir olayla karşılaşmamız ayrıca bizim açımızdan kendi memleketimiz olduğu için üzüntü vericidir. Kabul edilemez, tasvip edilemez, tolere edilemez bir hadsizlik ve hukuksuzlukla karşı karşıyayız.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA