SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU’nun “Vakıflar Haftası” dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadı

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU’nun “Vakıflar Haftası” dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadı
Bu haber 06 Mayıs 2019 - 16:02 'de eklendi ve 267 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

Yüce milletimizin, kültüründe var olan yardımseverlik, dayanışma ve paylaşım gibi değerlerinin, sosyal hayattaki somut karşılığı olan vakıflarımız, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu zamanında yaygınlaşmış; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasından sonra da etkisini aynı şekilde muhafaza ederek 5 Haziran 1935’te çıkan bir kanunla yöneticisi kalmamış vakıfların tümünün yönetimi ile yeni vakıfların denetimi Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilmiştir.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in birlik, beraberlik ve paylaşma duygusu ile temelleri atılan vakıf müessesesi, tarihimiz boyunca birçok alanda karşılıksız olarak hizmet vermiş, böylelikle ülkemizin tarihi ve kültürel mirasının korunmasına, toplumsal dengenin sağlanmasına, sosyal hayatta huzurun tesis edilmesine büyük katkılarda bulunmuştur.

Vakıflarımıza sahip çıkmak, bu eserlere yenilerini kazandırmak, vakıf medeniyetinin yansıması olan sevgi kültürünü, şefkat ahlakını canlı tutarak bu mirası gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin temel görevlerindendir. Bu maksatla çocuklarımıza bu eserleri hakkıyla tanıtmalı ve vakıf şuurunu aşılamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, vakıf bilincinin geliştirilip yaygınlaştırılmasında önemli katkıları olan Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ile fazilet ve hayırseverlik timsali aziz milletimizin ‘Vakıflar Haftası’nı kutlar; vakıf hizmetlerinin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, vakıf an’anesinin ilelebet sürmesini temenni ederim.”

İsmail USTAOĞLU

Trabzon Valisi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA