SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Gürcistanlı Öğrencilerden Vali Ustaoğlu’na Ziyaret

Gürcistanlı Öğrencilerden Vali Ustaoğlu’na Ziyaret
Bu haber 24 Nisan 2019 - 11:21 'de eklendi ve 1.399 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Trabzon’a gelen Gürcistan Acara Bölgesi 10’uncu devlet okulu öğrencileri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret ettiler.

Acara Bölgesi Eğitim Bakanlığı Bakanlık Temsilcisi Dolidze Tinatin ve öğretmenleri ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette İl Müdürü Hızır Aktaş da hazır bulundu

Vali Ustaoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı dünya çocuklarına armağan ettiğini ifade ederek, “ Her yıl coşkuyla kutlanan 23 Nisan Bayramı coşkusunu yaşamak için dünyanın çeşitli yerlerinden  öğrencilerimiz ilimize misafir oldular.  Bu yıl gerçekleştirilen kutlamalara komşu ülkemiz Gürcistan’ın Acara bölgesinden öğrencilerimiz geldi.  Onları ilimizde görmekten dolayı son derece mutlu olduk. Bu çocuklar büyüdüklerinde iki komşu ülke ilişkilerinin daha da gelişmesine vesile olacaklardır. Kültürün ve sanatın dili ortaktır ve evrenseldir. Bu kapsamda ilimizdeki 23 Nisan kutlamalarında bizim çocuklarımızla birlikte bu bayramı birlikte yaşamaları çok anlamlıdır. Tekrar ilimizde bulunduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Eğitim Bakanlığı Bakanlık Temsilcisi Dolidze Tinatin ise, kendilerini misafir ettiklerinden dolayı Vali Ustaoğlu’na teşekkür ederek, “Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkulu bir şekilde kutluyor. Bizim de bu manada burada olmamız ayrıca mutluluk yaşattı. Bizleri ağırladığınız için tekrar sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA