SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri
Kâmil ÇAKIR

CHP’LİNİN GÖZÜYLE CHP

Bu biyografi 06 Şubat 2018 - 12:11 'de eklendi ve 200 views kez görüntülendi.
CHP’LİNİN GÖZÜYLE CHP
Sosyal Medya'da Paylaş

Hafta sonu gerçekleşen CHP Kurultayında değişen bir şey olmadı ve klasikleşmiş yapısıyla CHP yola devam dedi. Devletin en mahrem sırlarını İsrail’e ve CIA’ya servis eden Enis Berberoğlu’na selam göndererek konuşmasına başlayan ve genel başkanlığa aday bir CHP’li, Muharrem İnce’nin dilinden CHP nasıl, bir bakalım.

“CHP’de tuzu kuru olanlar var. Çankaya, Bakırköy, Şişli, Kadıköy, Beşiktaş gibi ilçe belediyeleri alınınca CHP’ye yetiyor. Erzurum, Şanlıurfa, Nevşehir onu ilgilendirmiyor. Mutlu azınlıklar var CHP’de. Sığınmışlar üç beş belediyeye ve onları sömürerek geçinip gidiyorlar. Anadolu ile ilgilenen yok. Vatandaş ile ilgilenen yok. Ortadoğu ile ilgilenen yok. Yetmiş yıllık Filistin davası ile ilgilenen yok.”

Gezinin direnen çocukları diyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara destek olan İnce “mazluma ve mağdura sahip çıkacağız” sözüyle kimlere sahip çıktığını ifşa ediyor ve devam ediyor. “Transfer yöneticilik devri yaşayan CHP yönetimi iktidar karşısında her seferinde mağlubiyet yaşıyor. Doğru söyleyene destek olmadık. İktidar hep mi yanlış yapıyor. Niye bize göre doğru yaptıklarına da karşı çıkıyoruz. Kürtlerle aynı safta görünmemeye gayret gösterdik. Kürtler bu ülkenin evlatları değil mi? CHP MYK’sının da yenilenmesi gerekir. Her şeye karşı olmak muhalefet değildir. Sürekli kaybeden bir muhalefetiz. Bunun sebeplerini araştırıyor muyuz? Seçim akşamları işimiz ağlamak. Neden? Çünkü hep kaybediyoruz. Kaymakamların, valilerin karşısında ceket iliklememek için iktidar olmalıyız. Rakipleri ezmek için il başkanlarını kendine destek vermeye zorlayan bir anlayışla genel başkanlık yapılan bir partiyiz. Gizli kapılar ardında Cumhurbaşkanı adayımız belirleniyor. Parti içinde kimsenin tanımadığı kişi, yapılan anketten çıkmamasına rağmen adayımız ilan ediliyor. 130 milletvekilinden, 60 parti meclis üyesinden, 81 il başkanından hiç birisinin tanımadığı birisi CHP’nin cumhurbaşkanı adayı nasıl oluyor, anlamak mümkün değil. CHP’nin başına gelen sanki gitmemek üzere geliyor. Arkadaş başarısızsın, gitsene. Yıl 1950. Adnan Menderes ilk seçiminde Başbakan oldu. Yıl 1965. Demirel ilk seçimine girdi ve Başbakan oldu. Yıl 1973. Bülent Ecevit ilk seçimine girdi ve Başbakan oldu. Yıl 1983, Turgut Özal ilk seçiminde Başbakan oldu. Yıl 2002 Recep Tayyip Erdoğan ilk seçiminde Başbakan oldu. Dünyada da böyle. İtalya’da, Fransa’da. Biz sekiz defa denedik olmadı, olmuyor. Demek ki yanlış yapıyoruz.”

Ömrü CHP içinde siyasetle geçen birinin aday olduğu kurultayda söylediklerinden bazılarını yazdım. Farklı zamanlarda farklı yerlerde çok daha fazlasını dinledik bu zattan. Aslında bunları yıllardır bangır bangır söylüyoruz ve yazıyoruz. Bu CHP’nin halktan kopuk olduğunu, halka rağmen siyaset yaptığını, şahsi menfaatleri uğruna millet menfaatlerini hiçe saydığını, makam ve mevki için milletin değerleri üzerinden siyaset ürettiğini ve daha birçok gerçeği yazdık ta yazdık. Vatan hainleriyle kol kola yürüdüğünü, terör ve teröristleri kınayamadığını, dini ve milli değerleri istismar ettiğini, milleti enayi yerine koyduğunu da yazdık. Aslında millet bütün bu gerçekleri biliyor. İktidar olduğu dönemlerde memleketin ve milletin nasıl yetmiş sente muhtaç olduğunu, karne ile ekmeğin dağıtıldığını, gaz kuyruklarını, hastaların hastanelerde muayene beklerken vefat ettiğini ve daha yüzlerce hatırlamak istemediği utanç verici sahneleri biliyor. Milleti kötü akıbete sürükleyen CHP’nin kendi içinde iktidar kavgalarında liderine kurulan kumpaslarla nasıl genel başkan olunduğunu da biliyor. Biliyor, milletin seçtiği başbakanı seçimle deviremeyince havadan sudan sebeplerle idama mahkûm ederken CHP’nin nasıl da sırıtarak seyrettiğini. Biliyor, tüm dünyanın dize getirmek istediği ülkemi utanmadan Avrupa’ya gidip şikâyet ettiğini. Biliyor yıllardır terörle analarımızın gözyaşı dökülürken, evlatlarımız babasız kalırken, fidanlarımız şehit olurken, kızlarımız dul kalırken bir cümle bile terör ve teröristler aleyhine söyleyemediğini. Biliyor 15 Temmuz’da, o hain kalkışma gecesinde aziz milletimiz 250 şehit verirken utanmadan buna kontrollü darbe dediğini.

Bu millet tüm bu gerçekleri biliyor. Biliyor ve onun için bu zihniyete geçit vermiyor.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA