SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

MAÇKA KAYMAKAMLIĞINDAN ÖRNEK ETKİNLİK

MAÇKA KAYMAKAMLIĞINDAN ÖRNEK ETKİNLİK
Bu haber 08 Aralık 2017 - 16:31 'de eklendi ve 12.237 views kez görüntülendi.
Trabzon’un Maçka İlçesinde Maçka Kaymakamı Sayın Orhan Aktürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Orhan Topalla birlikte “Dünya Engelliler Günü” Haftası  nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu(11), Çe-Zi-Ne Kardeşler İlkokulu(3), Şehit Er Mehmet Akyüz Otaokulu(5) olmak üzere toplamda (19) Özel Eğitim öğrencisinin Özel Eğitim Öğretmenleri, araç rehberleri veliler ve servis şöferlerinin de katıldığı bir etkinlik düzenledi.
Etkinlik; Özel Eğitim Öğretmenlerinin Özel Eğitim Öğrencilerini araç rehberleri eşliğinde Özel Eğitim servisleriyle oturdukları evlerindeki adreslerinden alınarak etkinliğin yapılaçağı Forum Trabzon Alışveriş Merkezindeki çocuk oyun parkına götürmesiyle başladı. Bura da iki saat boyunca gönüllerince eğlenen Özel Eğitim Öğrencileri Özellikle Gondol ve Çarpışan arabalara büyük ilgi gösterdiler. Engelli velilerinin ve çocukların çok mutlu olduğu gözlenenen etkinlikte ailelerin çocuklarına bol bol fotoğraf çektiği gözlemlendi. Daha sonra hep beraber öğlen yemeği yenildi. Sonra Özel Eğitim Öğretmenlerinin Özel Eğitim Öğrencilerini alındıkları gibi araç rehberleri eşliğinde Özel Eğitim servisleriyle oturdukları evlerine teker teker bırakılmadan önce toplu halde Kaymakam Aktürk’e makamında teşekkür ziyaretinin ardından yine makamda  çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla etkinlik kazasız belasız son buldu.
 Konuyla alakalı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal yaptığı açıklama da  “Eğitim sadece doğruları söylemekle değil” bahsi geçen doğruları uygulamakla olur”. Dedi. Öğrenci velileri ise düzenlelen etkinlikten dolayı duydukları memnuniyeti belirterek; baş ta İlçe Kaymakamı Sayın Orhan Aktürk olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
Haber:Arda Çetinkaya
Fotoğraf:Arda Çetinkaya

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA