banner350
19 Kasım 2018 Pazartesi

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor

TRABZONSPOR TUZUK DEĞIŞİKLIĞI YABILDI

son derece guzel bır ortamda yabılan kongrede hacıosmanoğlu ve köksal guney uyelerın sılınmesını eleştırdıler ve secme ve secılme hakkını düzüğe eklenmesını hacıosmanoğlunun önerısını başkan bır konuşmayla secene secılme maddesı koyuldu

01 Temmuz 2018 Pazar 18:05
Bu haber 1505 kez okundu
TRABZONSPOR  TUZUK DEĞIŞİKLIĞI YABILDI

 Trabzonspor Divan Kurulu, tüzük değişikliği yapmak için olağanüstü genel kurulu toplayarak oylamaya sundu. 264 genel kurul üyesinden 23'ünün ret oyuna karşılık 192 kabul oyu ile tüzük değişikliği onaylandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in yönettiği olağanüstü genel kurulda tüzük değişikliği görüşüldü. Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve eski başkanlar da genel kurulda hazır bulundu. 264 genel kurul üyesinden 23'ünün ret oyuna karşılık 192 kabul oyu ile tüzük değişikliği onaylandı.

"SEÇME HAKKI OLAN HERKESİN SEÇİLME HAKKI DA VARDIR"

Oylama yapılan salonda söz alan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, genel kurul üyelerinin oylamada onaylamadığı maddeyi işaret ederek "Seçme hakkı olan herkesin seçilme hakkı da vardır" dedi ve genel kurul üyelerinin kabul etmediği maddenin, üyelerin istediği doğrultuda değişmesini sağladı.

`HİÇBİR TÜZÜK MÜKEMMEL DEĞİLDİR´

Sandıktan çıkmayla başkan olunamayacağını ifade eden Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Hiçbir tüzük mükemmel değildir. Ne yaparsanız yapın. Kanunlar da tüzükler de öyledir. Ama olması gereken şeylerin de yönetmelikler gereği yapılması zorunludur. Kişiye göre tüzük çıkarmak, kişiye göre tüzük maddelerini ayarlamak yapılabilecek yanlışların, ayıpların en büyüğüdür. Bunu burada huzurlarınızda Trabzonspor tarihinde tüzük kurbanı olmuş tek insan olarak söylüyorum. Ben kendimi Trabzonspor'un başkanlığına layık görmüyorum. Sandıktan çıkmayla başkan olunmaz. Gittikten sonra camia sizi başkan olarak değerlendirirse öper başınıza koyarsınız. Ben hizmet etmeye geldim."

Trabzonspor´un eski başkanı olan İbrahim Hacıosmanoğlu da yapılan tüzük değişikliğini eleştirdi. Hacıosmanoğlu, "Ülkemizin ve dünyanın hoşgörü beklediği bir ortamda kulübümüz tüzük tadilatı yapıyor. Sayın başkanımız 2008'den beri taslakta hazırlık yaptıklarını söylüyor. Bakıyoruz ki 2008 yılından bu yana hazırlanan taslakta Trabzonspor adına özgürlükler değil, yönlendirici, yasaklayıcı, kısıtlayıcı ne kadar madde varsa tüzüğe konulmuş" dedi.Hacıosmanoğlu, mevcut yönetimi eleştirerek “Kulübümüz tüzük tadilatı yapıyor sayın başkanımız 2008’den beri bu taslakta hazırlık yapıyoruz diyor. 2008’den beri hazırlık yapılan bu taslakta bakıyorum Trabzonspor adına özgürlükler değil, yönlendirici, yasaklayıcı, kısıtlayıcı ne kadar madde varsa onları koyuyoruz. Bizi usulsüz üye yaptınız diye itham ediyorlar. Trabzonspor’un üyesi satılık değil ki. Son Muharrem beyin başkan olduğu dönemde ben aday olmak için değil, bir cemaat tarafından tehdit edildiğim için şu anda soruşturma savcılıkça devam ediyor korktu kaçtı demesinler diye aday oldum. Seçilmek için de hiçbir çalışma yapmadım. Buna rağmen bizim yakınlarımız İstanbul’dan uçak tutup taraftar götürdük burada arkadaşımızın otelinde kaldı helali hoş olsun, öğle yemeğini bile çarşıda yemediler otelde yediler ama gidip Muharrem’e oy verdiler. Muharrem beye de bize kişisel kini olanlar baskı yaptı bu yönetimi iptal edin diye. İnanın Muharrem bey iptal etseydi bu kadar bana dokunmazdı. Eski dostum Ahmet Ağaoğlu’nun yönetimi tarafından iptal etmesi bana dokundu. Eski dostum diyorum. Kendisine de söyledim bundan sonra dostum değilsin diye. Trabzonspor’a hizmet edenlerin hepsinin başımın üzerinde yeri var. Eski dostum olsa da olmazsa da bu işlerin ne kadar zor olduğunu bilen, yaşayarak gören bir insanım. O yüzden hep destek olmak lazım. Kindarlığı bir kenara bırakmak lazım. Bu usulsüz dediğiniz üyeler sizi başkan seçti. O zaman sizde usule uygun değilsiniz” dedi.    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV