banner350

banner351
24 Ocak 2019 Perşembe

ABD'den Venezuela'da darbe planı: Guaido'yu başkan olarak tanıdılar

Bu para helal mi?

Fatih Terim’in Futbol Federasyonu’ndan tazminat almak için Galatasaray’la imzaladığı 1905 liralık sözleşme tartışılmaya devam ediyor. TFF ile sözleşmesinde, iş bulması halinde tazminatının ortadan kalkacağı yazarken, Terim’in daha fazla para için maaşını düşük gösterdiği iddia ediliyor.

03 Ocak 2018 Çarşamba 11:48
Bu haber 279 kez okundu
Bu para helal mi?

 Temmuz ayında Alçatı'da TFF yetkilisi Selhattin Aydoğdu ile yaptığı kavga olayından sonra Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 26 Temmuz 2017'de görevden alınan Fatih Terim'in TFF aleyhine açtığı dava gündemdekini yerini koruyor. Sözleşme fesih bedeli olarak TFF'den 12 milyon 950 bin TLtazminat isteyen Fatih Terim'in bu süreçte Galatasaray ile 1905'lik sözlemesi tartışmayı başka bir boyuta taşıdı.

Terim'in TFF'den almak istediği tazminatı sekteye uğratmamak adına böyle bir yola başvurması ve Galatasaray'ın da bu konuya alet olması tepkileri arttırdı. TFF ile arasındaki fesih sözleşmesinde Terim'in iş bulması halinde tazminatın ortadan kalkacağı yazıyor. Terim, TFF aleyhine açtığı davada haklı bulunur ve tazminata hak kazanırsa, Galatasaray'dan kazandığı miktar, tazminat alacağından düşülecek. 1905 TL'lik maaş dikkate alındığında sadece bu miktar mevcut hak edişinden düşülecek. Böyle bir durum hem Terim'in niyetini ortaya koyacak hem de TFF’nin kötü idare neticesinde kamuyu zarara uğratmasına olanak sağlayacak. Türk futbol kamuoyundaki beklenti ise bu çirkin olaydan bir an önce geri adım atılması.

 • Cevap bekleyen sorular
 • * Galatasaray, Fatih Terim'in yapmış olduğu ve kamuoyunda hırsızlık olarak nitelendirilen bu olaya neden alet oldu?
 • * Sarı-kırmızılı camia bu konudaki gereken tavrı neden ortaya koymamaktadır?
 • * Bu süreçte hem TFF hem G.Saray dolandırılırken, iki kurumun da hukukçuları neden harekete geçmemektedir?
 • * Terim, 1905 TL'lik maaşla G.Saray'a jest yaptığını söylerken, bu jestler neden geçmişteki sözleşmelerinde bulunmamaktadır?
 • Fesih maddesi TFF lehine

  15 Kasım 2018'e kadar sözleşmesi bulunan Fatih Terim, bu tarihe kadar herhangi bir takımda teknik direktör ya da sportif direktör olarak görev almazsa TFF tarafından her ay 291 bin Euro tazminat alacak ve 15 ay sonunda alacağı toplam ücret 4 milyon 365 bin Euro'yu bulacaktı.

  Terim'in herhangi bir kulüpte göreve başlaması halinde ise, o tarihten itibaren bu tazminatlar tamamen ortadan kalkacaktı. Taraflar arasında 15 Kasım 2013'te imzalanan sözleşmenin fesih maddesi şu şekilde;

  • "6.2 İşbu sözleşme, FEDERASYON tarafından tek taraflı olarak feshedildiği takdirde, Türkiye Futbol Direktörü'nün fesih tarihine kadar hak edilmiş ücret ve sair haklarının yanı sıra, sözleşmenin geri kalan süresine (15.11.2018) ilişkin hak edilecek sabit ücret toplamı, ait olduğu ayın son gününde ve eşit taksitlerde, erken fesih tazminatı olarak Türkiye Futbol Direktörü'ne ödenir. İşbu madde uyarınca Türkiye Futbol Direktörü'nün hak kazanacağı erken fesih tazminatı, Türkiye Futbol Direktörü'nün kalan süre içerisinde, ücretli olarak teknik veya sportif direktör olarak bir iş yapması halinde, derhal ve herhangi bir ihtar veya ihbara gerek kalmaksızın kendiliğinden sona erer."

  Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV