banner350
17 Aralık 2018 Pazartesi

Erdoğan: Meydanları yine dar ederiz

113 yıllık kulübe yakışmaz

TFF tarafından görevine son verildikten sonra açtığı tazminat davasını kaybetmemek adına Galatasaray'la yaptığı sözleşmedeki aylık maaşını 1905 TL gösteren Terim'in bu planına sarı-kırmızılı yönetimin onay vermesi camianın büyük tepkisini çekti. Sarı-kırmızılı camianın önde gelenlerinin, “113 yıllık geçimişe sahip bir çınarın böyle planlar içine dahil olması kabul edilebilir değil. Kulübümüzün asaletini yöneticilerimizin de sergilemesi gerekir” görüşünde oldukları belirtildi.

05 Ocak 2018 Cuma 09:55
Bu haber 218 kez okundu
113 yıllık kulübe yakışmaz

 Türkiye Eski Futbol Direktörü Fatih Terim'in, 26 Temmuz 2017'de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından işine son verilmesi üzerine başlayan gerginlik yeni bir boyuta taşındı. Spor kamuoyu, görevinden alınmasının ardından TFF'ye açtığı tazminat davasını kaybetmemek adına sarı-kırmızılı takımdan alacağı ücreti, aylık 1905 TL olarak gösteren 64 yaşındaki teknik adama tepki duyarken, sarı-kırmızılı camianın da Galatasaray yönetiminin böyle bir plana tabir yerindeyse alet olmasından dolayı büyük bir sıkıntı duyduğu kaydedildi. Camianın önde gelen isimlerinin, sarı-kırmızılı kulübün böyle bir plan içine dahil olmasının 113 yıllık çınara yakışmadığı ve yöneticilerin de kulüp gibi asil bir davranış sergilemesi gerektiği görüşünde birleştikleri öğrenildi. Camianın, yönetimin, Terim'in bu isteğine rıza göstererek kabul etmesi karşısında son derece tepkili oldukları belirtilirken, yönetimin bu tepkilere sessiz kalmamasını ve gereğini yaparak 1905 TL'lik sözleşmenin düzeltilmesini bekledikleri belirtildi.

Kavgaya karışması tepki aldı

Galatasaray'da bir önceki görevinde, dönemin başkanı Ünal Aysal tarafından gönderilen Fatih Terim, 15 Kasım 2013'te Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve getirilmişti. Milli takımda, gerek alınan başarısız saha sonuçları, gerekse de özellikle EURO 2016 sürecinde prim eksenli olarak oyuncularla yaşanan gerginlikler Terim'in koltuğunu sallarken, 64 yaşındaki çalıştırıcının, son olarak geçtiğimiz yaz, damatlarıyla birlikte, aynı zamanda federasyon üyesi de olan Selahattin Aydoğdu'nun işlettiği bir restoranı basması ve kavgaya karışmaları bardağı taşıran son damla olmuştu. Terim'in, yaşananların ardından konu ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, “Yine olsa yine aynısını yaparım” demesi üzerine milli takımdaki görevine son verilmişti. Türkiye'yi futbol anlamında uluslararası arenada temsil eden birinin bu tavrı, kamuoyundan da büyük tepki almıştı.

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV