banner350
11 Aralık 2018 Salı

Erdoğan: Hadi şimdi de yayınlayın

Yunanistan’a ABD radarı

ABD’nin Yunanistan’da, Türkiye’ye 60 km mesafedeki Dedeağaç bölgesindeki askeri hareketliliği sürüyor. ABD’nin Meriç, Boğazlar ve Kuzey Ege adalarını tarayabilecek kapasiteye sahip, havada ve karada ses/görüntü tespiti yapacak yeni nesil elektronik radar gözetleme merkezleri kuracağı belirtiliyor. Elde edilen bilgiler Dedeağaç Limanı’nda konuşlanacak merkeze aktarılacak

01 Ekim 2018 Pazartesi 08:58
Bu haber 1096 kez okundu
Yunanistan’a ABD radarı

 BD, Türkiye’ye 60 kilometre mesafedeki Dedeağaç bölgesine yeni nesil radar kuruyor. Radarın, Meriç bölgesiyle boğazlar ve Kuzey Ege adalarını tarayabilecek, hava ve karadan ses ve görüntü tespiti yapacak kapasitede olduğu öğrenildi.

Suriye’deki teröristlere her türlü desteği vermekten çekinmeyerek, “Düşmanımın düşmanı dostumdur” mantığı ile hareket eden ABD’nin Yunanistan’daki hareketliliği hız kazandı. Yunanistan’ın Girit ve Kerpe’de askeri üs teklif ettiği ABD’nin önceliği ise Türkiye sınırı ile Çanakkale Boğazı’na yakın olan Dedeağaç bölgesi.

ABD’li yetkililerin Dedağaç’taki incelemelerinin ardından, Meriç bölgesini ve boğazların yanı sıra Kuzey Ege adalarını tarayabilecek kapasiteye sahip yeni nesil radar gözetleme merkezi kurma kararı aldı. ABD’nin, stratejik öneme sahip, yüksek noktalara metal kulelerle kurulacak radar gözlem merkezi sınır bölgelerini kapsayan geniş bir alanda havada ve karada hareketlilik, ses ve görüntü tespiti yapacak. Boğazlardaki hareketlilik gözlenecek.

GÖRÜNTÜLERİ MERKEZE AKTARACAK

Anahtar Kelimeler: Yunanistan’a ABD Radarı

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV