banner350
22 Ekim 2018 Pazartesi

ORTA HISAR BELEDIYESI

Uzmana indirimli tabanca

Uzman erbaşların beylik tabanca alabilmelerini sağlayan düzenleme için KHK bekleniyor. Bu kapsamda uzmanların da düşük bedelle silah edinebilmesi için çalışma başlatıldı. Düzenleme ile uzmanlar ve subay-astsubay arasındaki ayrımcılık da büyük ölçüde giderilecek.

03 Aralık 2017 Pazar 08:35
Bu haber 135 kez okundu
Uzmana indirimli tabanca

 Diyarbakır Silvan’da Uzman Çavuş Mehmet Kızılca’nın kendini koruyabileceği bir beylik silahının olmaması sebebiyle şehit düşmesi, uzun süre tartışma konusu olmuştu. Bunun üzerine harekete geçen hükümet, uzman erbaş ve emeklilerinin de beylik tabanca taşıyabilmelerine yönelik düzenleme hazırladı.YÜZBİNLERCE KİŞİYİ KAPSAYACAK

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak KHK kapsamına alınan düzenleme, 86 bin uzman personel ve emeklileri de eklendiğinde yüzbinlerce kişiyi kapsayacak. Yeni düzenleme uyarınca, uzman erbaşlar ile subay-astsubaylar arasındaki ayrımcılık da son bulacak.

HER TÜRLÜ VERGİ VE HARÇTAN MUAF

Uzmanlar da ilk sözleşmelerini müteakip düşük bedelle zati tabanca edinebilecek ve görevli olmadıkları zamanlarda da silah taşıyabilecek. Milli Savunma Bakanlığı’nın toplu alımı doğrultusunda yapılacak bu muameleler, her türlü vergi, resim ve harçlardan muaf tutulacak. En az 10 yıl görev yapıp TSK’dan ayrılan ya da emeklilik durumlarında, tıpkı subay ve astsubaylarda olduğu gibi onlara da silah taşıma ruhsatı verilecek.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV