banner350
16 Ekim 2018 Salı

ORTA HISAR BELEDIYESI

Talal Silo her şeyi anlattı

Suriye’de ABD-PKK ittifakının en önemli tanıklarından Talal Silo, Washington’ın terör örgütleriyle işbirliğine dair çarpıcı itiraflarda bulundu. Silo, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye sığınana dek, PKK/PYD’nin paravan kuruluşu SDG’nin sözcüsüydü.

03 Aralık 2017 Pazar 08:38
Bu haber 175 kez okundu
Talal Silo her şeyi anlattı

 Suriye’de terör örgütü PKK/PYD’nin paravan kuruluşu ‘Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) kaçıp Türkiye’ye sığınan Talal Silo, ABD’nin silah yardımlarının iç yüzünü anlattı. ABD’nin SDG’ye teslim etme görüntüsü altında PKK’ya çok büyük miktarda ağır silah verdiğini ve nerede nasıl kullanıldığını denetlemediğini kaydeden Silo, ortada DEAŞ’la mücadele diye bir şeyin de olmadığını, PKK’nın Washington’la yaptığı anlaşma çerçevesinde DEAŞ’ın kaçakçılığını yaptığını belirtti. İşte Silo’nun çarpıcı açıklamalarından satır başları...‘SDG’YE GİDİYOR’ OYUNU

2015 ağustos ayında Afrin’e gittim. Ceyşul Suvvar grubu yönetimindeydim. Karar sahibi biz değildik, PKK’lı Hacı Ahmet Hadro’ydu. Daha sonra SDG’ye katılacağımı söylediler. İlk toplantıyı PKK bölge yöneticisi Şahin Cilo’yla yaptık. SDG ile toplantımız 15 Ekim’deydi. Ancak Şahin Cilo (SDG’nin kuruluşunu ilan eden) toplantı tarihi için ‘10 Ekim 2015’ yazmamızı istedi. Sebebini sorunca, ABD’nin Haseke’de YPG’ye (PKK/PYD) silah yardımını 10-15 Ekim arasında yaptığını söylediler. ABD’nin uluslararası topluma durumu izah edebilmesi için böyle yaptılar. Silahlar YPG’ye değil SDG’ye gidiyor diyebilmek için. SDG böyle kuruldu.

TİYATRODAN İBARETTİ

SDG sadece bir isim. Başka bir şey değil. Biz maaş dahil her şeyi YPG’den alıyoruz. SDG’yi ABD kurdu. ABD Kürtlere silah vermek istiyordu. SDG’nin kuruluş ilanı sadece bir tiyatroydu. Bileşenlerin birliğinden bahsettiler ancak böyle bir şey yok. ABD liderliği Kürtlere ve PKK’ya verdi. Terörle mücadeleden bahsettiler ancak baktık ki ABD yönetimi ve Şahin Cilo arasında yapılan anlaşmayla terör örgütü DEAŞ’lıların kaçakçılığı yapılıyor. SDG’yi özgürleştirici ve terörle mücade eden güç olarak lanse ettirdiler. Ancak bunlar evleri yıkıp halkı tehcir etti. Halka kamplarda bile rahat verilmedi.

ARAPLARA SİLAH YOK

İlk başlarda silahları aldığımıza dair ABD’lilerin verdiği belgelere imza atıyorduk. Ama tüm silahlar PKK liderlerinden Türkiye Kürdü, ‘Safkan’ diye birine gidiyordu. Safkan, silahları sadece kendi bildikleri bir yere götürürdü. Yine böyle devam ediyor. Mesela Münbiç operasyonunda tüm silahları (kağıt üzerinde) Arap asıllı Ebu Emced’e teslim ettiler. Bilerek yaptılar. Fakat bu bir tiyatroydu. Ebu Emced, bana “Büyük miktarda silahlar alıyorum ancak bana tek parça silah verilmiyor. Görevim ve yetkim sadece imza atmak” diyordu.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV