banner350
17 Kasım 2018 Cumartesi

Trump'tan FBI'ya Gülen talimatı: İadesi için yasal yol bulun

Konuğumuz İzmir 2.Bölge Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kadir ÇETİNTAŞ

AK Parti İzmir eski il yönetim kurulu üyesi Av. KADİR ÇETİNTAŞ, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak genel seçimlerde İzmir 2. Bölgeden milletvekili aday adayı olarak başvurusunu yaptı.

08 Mayıs 2018 Salı 20:43
Bu haber 1853 kez okundu
Konuğumuz İzmir 2.Bölge Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kadir ÇETİNTAŞ

 İzmir Barosuna kayıtlı serbest avukat olan ve hukuki danışmanlık faaliyetleri yürüten KADİR ÇETİNTAŞ ile haziran ayında yapılacak seçimler hakkında hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Değerli milletvekili aday adayı bize biraz kendinizi ve gelecek planlarınızı anlatabilir misiniz ?

…Kendi adımıza “görev alınmaz verilir” bilinci ile yetiştik ve partimiz teşkilatlarında AK bir nefer olarak bize ne görev verildi ise elimizden geldiğince bir beşer olarak yerine getirmeye çalıştık. Müşahitlik ile başlayan siyasi hayatımıza, seçim kurulu üyeliğinden, seçim hukukçuluğuna, seçim koordinasyon merkezi başkanlığına ve il yönetim kuruluna kadar ama asil ama yedek listelerde her daim görev aldık ve Allah izin verdiği sürece liderimiz, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan izinde inşallah ilerleyen süreçlerde de görev almaya devam edeceğiz.

Bu bizim ilk aday adaylığımızdır o nedenle fazlası ile heyecanlı ve enerji doluyuz. Ak Partimizin yetkili kurulları hangi arkadaşlarımızı milletvekili adayı olarak gösterirse göstersin kararlarına saygı duyar ve aday arkadaşlarımız yanında seçim için çalışmalarımıza aynı heyecanla devam ederiz.

Efeler diyarı AYDIN’ lı, üniversite tahsilinden bu yana İzmir’ de yaşayan biriyim. Allah bağışlar ise ELİF ve EMİR’ in babasıyım. Biz merhum başbakanımız Adnan Menderes’i şiar edinmiş bir ailenin ferdiyiz. 2002 den bu yana AK Partimiz ve Sn. ERDOĞAN izinde yürüyoruz. Kendi adımıza görev bize tevdi edilir ise güncellenmesi gereken, özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi ile günyüzüne çıkan ve reform isteyen hukuk sistemi konusunda bir uygulayıcı olarak kadim meclisimizde, yasama faaliyetlerinde çalışmak en büyük arzumdur. Çiftçi kökenli bir aile mensubu olmamız hasebiyle tarım alanında yerli ve milli üretim ile teşviklerin arttırılması, intikaller ve şehirleşme nedeniyle küçülen tarım arazilerinin daha aktif kullanılabilmesi için kooperatifleşme ve pazarlama süreçlerinin iyileştirilmesi ve ülkemizin yeşillendirilmesi-orman alanlarının genişletilmesi konularında aktif çalışmalar yürütmek niyetindeyim.

Sn. Cumhurbaşkanımız ve AK Partimiz Genel Başkanımızın yıllardır ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve bağımsızlığı açısından yaptığı mücadeleler ortadadır. 1980 İhtilali sonrasında çocukluk yaşadık, 1994 ekonomik krizi dün gibi hafızamdadır, 2001 ekonomik buhranında mesleğe henüz yeni başlamıştık ülkemizin ekonomik çöküşü, girilen darboğazlar unutulacak gibi değildir. Daha dün gibidir insanlarımızın hafızasında 28 şubatlar, e-muhtıralar, 367 krizleri… Bunları saymakla bitiremiyoruz. Tüm bu engellemelere rağmen 3 Kasım 2002 den bu yana “topunuz gelin” diyebilen bir liderimiz var değerini bilmemiz gereken. Yerli ve milli olma, dillere pelesenk olan tek devlet, tek millet, tek vatan ve tek bayrak söylemi ile tüm milleti ve tüm ülkeyi birlikte yaşama ve birlikte olma düşüncesine sevk eden bir liderimiz var. Bir olalım, iri olalım, diri olalım ifadesi aslında herşeyi özetlemektedir. Biz de kendi adımıza “can olalım, canan olalım, doğru yolda gidene yaren olalım, ne kimsenin önünde ne kimsenin ardında, hep birlikte yan yana omuz omuza mutlu yarınlara koşalım” diyoruz.

Son Başbakanımız Sn. BİNALİ YILDIRIM’ a güler yüzü ve beyefendiliği için ve gerek İzmir ve gerekse ülkemize verdiği büyük hizmetlerden ötürüde sonsuz teşekkürler ederim.

Özetle biz kendi adımıza bir yola çıktık, kimseyle kavga etmek, kırmak gibi bir niyetimiz olmadı ve bundan sonra da olmaz. Niyetimiz hayırlıdır, inşallah akıbetimizde hayırlı olur, güzel ülkemizin herbir güzel şehrinden aday adayı olan tüm partililerimize başarılar diliyorum dedi.

Bizde gerek kendisine ve gerekse millete hizmet yolunda medeni cesareti ile adaylık talep başvurusunda bulunan tüm milletvekili adaylarına şimdiden başarılar diliyoruz. YURTHABER61com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV