banner350
17 Kasım 2018 Cumartesi

Trump'tan FBI'ya Gülen talimatı: İadesi için yasal yol bulun

Kaybeden ABD olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin İran ile nükleer anlaşmadan çekilme kararının yanlış bir adım olduğunu söyledi. Erdoğan, "Kaybeden Amerika olacaktır çünkü yaptığınız bir anlaşmaya sadık kalmıyorsunuz. Uluslararası anlaşmalar, böyle istediğiniz zaman bozun, istediğiniz zaman yapın. Böyle bir şey olmaz" dedi.

10 Mayıs 2018 Perşembe 09:19
Bu haber 703 kez okundu
Kaybeden ABD olur

 umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nükleer anlaşmanın bozulmasıyla kaybeden tarafın ABD olacağını söyledi. CNN International’da Becky Anderson’a mülakat veren Erdoğan, İran’la nükleer anlaşmadan F-35’lere, ABD’li papaz Brunson’dan YPG’ye kadar biri dizi konuda değerlendirmelerde bulundu. Uluslararası anlaşmaların istenildiği zaman bozulamayacağına işaret eden Erdoğan, İran’ın anlaşmaya sadık kalacağını düşündüğünü belirtti.düşündüğünü belirtti.

İRAN ANLAŞMADAN TAVİZ VERMEZ

Erdoğan, ABD’nin İran’la nükleer anlaşmadan çekilmesinin risklerine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Biz böyle bir şeyi tabii temenni etmeyiz, ancak burada bana göre kaybeden Amerika olur çünkü yaptığınız anlaşmaya sadık kalmıyorsunuz. İran bir defa yapmış olduğu anlaşmadan taviz vermeyecektir ve yapmış olduğu anlaşmasına sadık kalacaktır, ben böyle düşünüyorum. Uluslararası anlaşmalarda böyle istediğiniz zaman bozun, istediğiniz zaman yapın, böyle bir şey olmaz. İmzalar atılmışsa, atılan bu imzaya sadık kalacaksınız.” Erdoğan, kararının sonuçlarına ilişkin, “Şimdi dünyadaki sıkıntı ekonomik olarak sadece belli bölgeleri değil tüm dünyayı etkiliyor. Tüm dünyayı etkilediği için bundan örneğin Türkiye olarak biz de rahatsız olacağız” diye konuştu. Trump’ın adımını “ekonomik olarak çok ciddi bir yanlış yaklaşım” olarak nitelendiren Erdoğan, “Bunlar yeni krizlere yol açar. Niçin yeni krizlere yol açalım? Bundan dolayı biz yanlış yaklaşım diyoruz.” ifadelerini kullandı.

MÜTTEFİKLİĞİN RUHUNA UYMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının bölgede atılan yanlış bir adım olduğunu vurguladı. Erdoğan, ABD yanlış yabıyor dedı

Anahtar Kelimeler: Kaybeden ABD Olur

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV