banner350
19 Kasım 2018 Pazartesi

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor

Genelkurmay Başkanı Ümit Dündar olacak

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanlığına getirilmesiyle, teamüllere göre yeni genelkurmay başkanı Orgeneral Ümit Dündar olacak.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 23:09
Bu haber 1439 kez okundu
Genelkurmay Başkanı Ümit Dündar olacak

 enelkurmay Başkanı Hulusi Akar yeni kabinede Milli Savunma Bakanlığında görev yapacak. Akar'ın göreve başlaması sonrası teamüllere göre, Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar yeni genelkurmay başkanı olacak.

ÜMİT DÜNDAR KİMDİR?

1955 yılında Manisa’da doğan Ümit Dündar, 1975 yılında Kara Harp Okulu'ndan asteğmen rütbesiyle, 1975 yılında da İstihkâm Okulu'ndan Teğmen rütbesiyle mezun oldu.

1983 yılına kadar Kara Kuvvetleri'nde çeşitli istihkâm birliklerinde takım ve bölük komutanlığı ile mal saymanlığı görevi yaptı. Kara Harp Akademisi'nden 1985 yılında mezun olarak kurmay subay oldu. Kurmay subay olduktan sonra sırasıyla 4. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda Mekanize Piyade Bölük Komutanlığı ve Lojistik Şube Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği'nde Plan Subaylığı, Genelkurmay Strateji ve Kuvvet Planlama Dairesi'nde Plan ve Program Subaylığı, 41. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda Piyade Tabur Komutanlığı, Londra Kara Ataşeliği, 3. Ordu Harekât Başkanlığı'nda Plan ve Harekât Şube Müdürlüğü ve 5. Hudut Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV