banner350
17 Aralık 2018 Pazartesi

Erdoğan: Meydanları yine dar ederiz

BAŞKAN SARIALİOĞLU, “KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYORUM”

0 Haziran Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece, 14 asır önce yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerim'in inmeye başladığı Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak edeceğiz. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Cenab-ı Hakk Kur’ân-ı Kerim’de, “Doğrusu biz Kur'ân'ı Kadir Gecesi’nde indirmişizdir. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail), o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir" diyerek büyük bir müjde vermiştir. Bizler bu mübarek gecede dargınlık ve kırgınlıklara son vererek nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için fırsatları değerlendirmeli, dünyanın dört bir yanında yaşanan katliamların ve zulmün son bulması için de dua etmeliyiz. Bu mübarek gecede, özellikle İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durması için insanlığın yüreğini sızlatan haksızlığın ve zulmün; kadın, çocuk ve yaşlı demeden Müslüman kardeşlerimize reva görülen şiddet ve cinayetlerin son bulması için sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu kutlu gecede gönüllerimizi dualarla birleştirelim. Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa sevgi, saygı, huzur ve mutluluk getirmesini, tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabul edilmesini diliyor, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulüyle arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

09 Haziran 2018 Cumartesi 13:30
Bu haber 10252 kez okundu
BAŞKAN SARIALİOĞLU, “KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYORUM”

 0 Haziran Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece, 14 asır önce yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerim'in inmeye başladığı Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak edeceğiz.

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Cenab-ı Hakk Kur’ân-ı Kerim’de, “Doğrusu biz Kur'ân'ı Kadir Gecesi’nde indirmişizdir. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail), o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir" diyerek büyük bir müjde vermiştir.

Bizler bu mübarek gecede dargınlık ve kırgınlıklara son vererek nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için fırsatları değerlendirmeli, dünyanın dört bir yanında yaşanan katliamların ve zulmün son bulması için de dua etmeliyiz.

Bu mübarek gecede, özellikle İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durması için insanlığın yüreğini sızlatan haksızlığın ve zulmün; kadın, çocuk ve yaşlı demeden Müslüman kardeşlerimize reva görülen şiddet ve cinayetlerin son bulması için sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu kutlu gecede gönüllerimizi dualarla birleştirelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa sevgi, saygı, huzur ve mutluluk getirmesini, tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabul edilmesini diliyor, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulüyle arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV