banner350
10 Aralık 2018 Pazartesi

Avrupa bır bırını kırıyor

BAŞKAN ERDOĞAN 100GÜNLUK HAMLELERINI ACIKLADI

Başkan Erdoğan merakla beklenen eylem planını açıkladı. 100 günde yapılacak projeleri liste halinde sıralayan Erdoğan, "Aslında tamamlanacak proje sayısı binin üzerindedir. Biz bunlardan 400’üne yer verdik. Bu 400 proje yeni dönemin ateşleyicisi olacak” dedi.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 09:45
Bu haber 1328 kez okundu
BAŞKAN ERDOĞAN 100GÜNLUK HAMLELERINI ACIKLADI

umhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını kamuoyuna açıkladı. Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa kabine Singapur’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dışında tam kadro katıldı. Törende konuşan Erdoğan, bütçe disiplinine uyulacağı mesajı verirken, şunları söyledi:

YENİ DÖNEMİN ATEŞLEYİCİSİ

“Bugün ilk 100 günlük icraat programımızı milletimizle paylaşıyoruz. Orta vadeli programı ağustos ayı sonuna kadar ilan etmeyi planlıyoruz. 2019-2023 dönemine ilişkin plan çalışmalarına başladık. Kasım ayı sonuna kadar bunu da tamamlamayı hedefliyoruz. Bakanlarımızın her biri kendi alanlarıyla ilgili tüm projeleri, planları, taahhütlerimizi baştan sona gözden geçirdiler. Bunlardan 100 gün içinde yapacaklarımızı maddeler halinde listeleyip, bütçeleriyle birlikte bir araya getirdik. Aslında tamamlanacak proje sayısı binin üzerindedir. Biz bunlardan 400’üne yer verdik. Bu 400 proje yeni dönemin ateşleyicisi olacaktır.”

EKONOMİK SAVAŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ

“Son yıllarda ardı ardına yaşadığımız gelişmelerin ekonomi alanındaki programlarımızı yavaşlattığı bir gerçektir” diyen Erdoğan, “Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki hadiselerin hedefinde ekonomimizin de bulunduğunu görüyoruz. Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız. Bu tuzakları bize çok kurdular, hepsini de aştık, bunu da aşacağız” şeklinde konuştu. Erdoğan, halka şu çağrıda bulundu:

  • YASTIK ALTINDAKİ DÖVİZİ ALTINI ÇIKARIN
  • “Milletime buradan sesleniyorum, yastık altından gelin dövizlerinizi çıkartın, dolar ve altınlarınızı, avrolarınızı çıkartın. diyorum ki, yastık altından dövizlerinizi, altınlarınızı çıkartın, TL’ye dönüştürün. Yerli, milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun.”

FETÖ’DEN BÜYÜK ÖLÇÜDE TEMİZLENDİ

Erdoğan, “Türkiye tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar farklı terör örgütlerinin tehdidi altında bulunduğu dönemde İçişleri Bakanlığımıza önemli görevler düşüyor. Emniyet teşkilatımız FETÖ virüsünden büyük ölçüde temizlendi. Bürokrasiyi azaltmak için vatandaşlarımızdan istenen 295 belgeden daha vazgeçiyoruz. Uyuşturucu ile daha etkin mücadele için 31 ilimizde narko tim kuruyoruz. 31 ilimizde daha narkotimler kurulacak” dedi.

GÜVENLİK BİRİMLERİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ

Jandarmaya 2 genel maksat helikopteri ve SİHA kazandırılacağını vurgulayan Erdoğan, “Emniyete 3 bin polis amiri, 22 bin 500 polis memuru, 7 bin bekçi; jandarmaya 500 subay, 4 bin 156 astsubay, 10 bin 175 uzman erbaş; Sahil Güvenlik Komutanlığına 44 subay, 98 astsubay, 300 uzman erbaş alarak güvenlik birimlerimizi güçlendiriyoruz” diye konuştu.

YENİ DÖNEMDE 4 YENİ PAZAR

Yeni dönemde ihracata dayalı bir kalkınma planı uygulanacağını belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Türk ekonomisinin lokomotifi olan ihracatı geliştirmek önceliğimiz. İhracatta yeni dönemde önceliğimiz Çin, Meksika, Rusya ve Hindistan pazarlarıdır. 100 Günlük İcraat Programımızın en önemli maddesi, İstanbul’daki yeni havalimanımızın 29 Ekim’de hizmete girecek olmasıdır. Ekonomiyle ilgili söylenenlere, kendilerine göre karalama programlarıyla sağa sola koşanlara bakmayın. Biz bunları aştık.”

Başkan Erdoğan, bu çağrısının ardından 100 gü

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV