banner350

banner342

22 Temmuz 2018 Pazar

Meral Akşener'e suç duyurusu

Afrin’e de sessiz kalamayız

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İdlib’e yönelik harekata ilişkin hükümete desteğini sürdürdü ve Afrin’i işaret etti. Bahçeli, “Güney sınırları boyunca sahneye konulan ihanet kampanyası kaynağında yok edilmeli. İdlib’de geri duramayız, Afrin’deki fitne ve düşmanlıklara sessiz kalamayız” dedi.

11 Ekim 2017 Çarşamba 09:43
Bu haber 943 kez okundu
Afrin’e de sessiz kalamayız

 HP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karara sert tepki gösteren Bahçeli, “ABD’nin aldığı karar skandaldır. ABD iki yüzlülük yapıyor. ABD’nin yanlıştan dönmesi, yangına körükle gitmekten kaçınması ümit ve temennimdir. Vize buhranını sağduyu, sorumlu devlet ve siyaset aklıyla sonlandırmak, insanlarımıza ve ABD vatandaşlarına engel çıkarmaktan vazgeçmek herkesin öncelikli görevi olmalıdır” dedi. Bahçeli, Misak-ı Milli sözlerine yönelik eleştirilere de “Misak-ı Milli Türk milletinin yeminidir, Türk milletinin varlığının aslında ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin tutulmalıdır, bu yemin yaşatılmalıdır. Şimdi anlaşıldı mı niye 82 Kerkük, niye 83 Musul? Bugünden 84’ü söylemeyeyim çünkü 85’in heyecanı kalmayacaktır” karşılığını verdi.

SESSİZ KALAMAYIZ

Bahçeli, 7 Ekim’de İdlib’e operasyon başladığını hatırlatarak, “Türkiye’nin güvenliği için İdlib asıl sahip ve sakinlerinin hakimiyetine girmelidir” dedi. Güney sınırları boyunca sahneye koyulan ihanet kampanyasının kaynağında yok edilmesini isteyen Bahçeli, “İdlib’de geri duramayız, Afrin’deki fitne ve düşmanlıklara sessiz kalamayız. Bölgemizde servisi yapılan Bizans entrikalarına, konusu ölüm ve vahşet olan dehşet verici kapışmaya Türkiye milli gücüyle, birlik ruhuyla karşı durmalıdır. HTŞ, IŞİD, FETÖ, PYD-YPG, PKK ve benzeri katil ve cinayet örgütlerine Türk milletinin gazabı, Türk devletinin kudreti gösterilmelidir” diye konuştu. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV