banner350
10 Aralık 2018 Pazartesi

Avrupa bır bırını kırıyor

51 Yıldır Trabzon’a Değer Katan Marka; Trabzonspor

rabzonspor’un 51. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Valimiz Yücel Yavuz, il protokolü, Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

03 Ağustos 2018 Cuma 16:22
Bu haber 1178 kez okundu
51 Yıldır Trabzon’a Değer Katan  Marka; Trabzonspor

 Ülkemizde ve dünyada markalaşıp haklı bir yer edinen Trabzonspor’un 51. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Vali Yücel Yavuz “Trabzonspor Kulübümüz Trabzon’umuza ve insanımıza hem özgüven kazandırmış hem de Türk sporuna büyük bir katkıda bulunmuştur. Bu 7’den 77’ye spora gönül vermiş ve gündemi takip eden herkesin oybirliğiyle kabul ettiği bir gerçektir. Bu sistemin, mekanizmanın devamı için gayret gösteren, içinde yer alan şu anki yönetime, yönetimde yer alan arkadaşlarımıza  ve bu işe gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle rahmet-i rahmana ulaşan ve emeği geçen kişilere de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

 

Sporun toplumsal manada çok önemli bir görev ifa ettiğini ifade eden Vali Yavuz “Sporun ehil ve samimi ellerde olması büyük önem taşımaktadır. Devlet olarak biz sporun gelişmesi için sizlerin de değerli katkılarıyla çaba harcıyoruz. Spor alanında güzel çalışmalar yapıldığını düşünmekteyiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, ilgili STK’lar ve bazı sponsorların desteğiyle ilimizde yaklaşık 10 bin çocuk yetenek testinden geçirildi. Yetenek testinden geçirilerek seçilen 1250 çocuğumuzun uzman antrenörler eşliğinde eğitimini  geçtiğimiz gün başlattık. Bunun sonucunda çocuklarımızın hangi branşta yetenekli olacakları belirlenip olimpiyatlara hazırlık anlamında özel eğitime tabi tutulacaklar. Futboldan yola çıkarsak kulüplerimizde bunu zaten yapıyorlar ama bunu daha spesifik  hale getirecekler. Hem enerjimiz hem de maddi imkanlarımız boşuna gitmeyecek. Çocuklarımız ve gençlerimiz yetenekli oldukları alanda daha eğitimli ve hedefe yönelik  olarak uğraş içerisinde olacaklar. Şu anda 51. Kuruluş Yıl dönümünü kutladığımız Trabzonspor’umuzun Türkiye’mize, milletimize özgüven ve moral bakımından yaptığı katkıyı tartışmıyorum. Trabzonspor, marka bir kuruluştur, marka bir takımdır ve   marka bir kulüptür. Bunun daha iyi olması için hepimiz daha çok gayret gösteriyoruz. Bundan sonraki sezon ve sezonlarda daha başarılı olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV