banner350
17 Kasım 2018 Cumartesi

Trump'tan FBI'ya Gülen talimatı: İadesi için yasal yol bulun

2. üniversite tamam

TRABZON’A ‘Trabzon Üniversitesi’ adıyla ikinci devlet üniversitesinin kurulmasını da içeren Yüksek Öğretim Kurulu Değişiklik Tasarısı TBMM'de görüşülmeye başlandı. Akçaabat İlçesinde kurulması planlanan Trabzon Üniversitesi, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyon görüşmelerine AK Parti Trabzon Milletvekilleri de katıldı. Tasarıya yeni düzenlemeler eklenirken yeni kurulan Şalpazarı MYO’nun Trabzon Üniversitesi’ne bağlanacağı belirtildi. Trabzon’a ‘Trabzon Üniversitesi’ adıyla ikinci devlet üniversitesinin kurulmasını da içeren Yüksek Öğretim Kurulu değişiklik tasarısı TBMM'de görüşülmeye başlandı. Akçaabat ilçesinde kurulması planlanan Trabzon Üniversitesi, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyon görüşmelerine AK Parti Trabzon Milletvekilleri de katıldı. Tasarıya yeni düzenlemeler eklenirken yeni kurulan Şalpazarı MYO’nun Trabzon Üniversitesine bağlanacağı belirtildi.

27 Nisan 2018 Cuma 10:53
Bu haber 422 kez okundu
2. üniversite tamam

 TRABZON’A ‘Trabzon Üniversitesi’ adıyla ikinci devlet üniversitesinin kurulmasını da içeren Yüksek Öğretim Kurulu Değişiklik Tasarısı TBMM'de görüşülmeye başlandı. Akçaabat İlçesinde kurulması planlanan Trabzon Üniversitesi, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyon görüşmelerine AK Parti Trabzon Milletvekilleri de katıldı. Tasarıya yeni düzenlemeler eklenirken yeni kurulan Şalpazarı MYO’nun Trabzon Üniversitesi’ne bağlanacağı belirtildi.

Trabzon’a ‘Trabzon Üniversitesi’ adıyla ikinci devlet üniversitesinin kurulmasını da içeren Yüksek Öğretim Kurulu değişiklik tasarısı TBMM'de görüşülmeye başlandı. Akçaabat ilçesinde kurulması planlanan Trabzon Üniversitesi, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyon görüşmelerine AK Parti Trabzon Milletvekilleri de katıldı. Tasarıya yeni düzenlemeler eklenirken yeni kurulan Şalpazarı MYO’nun Trabzon Üniversitesine bağlanacağı belirtildi.TBMM'ye sunulan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısıyla, Gaziantep Bilim ve Teknoloji, Konya, Kütahya Sağlık, Malatya Turgut Özal, İstanbul İbni Sina, Ankara Hacı Bayram Veli, Sakarya Uygulamalı Bilimler, Samsun, Sivas Bilim ve Teknoloji, Tarsus, Trabzon, Kayseri ve Kahramanmaraş İstiklal Üniversiteleri adlarıyla 13 yeni üniversite kuruluyor. Tasarı dün görüşüldüğü TBMM Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi. Tasarının bir hafta içinde Genel Kurul’da görüşülerek kabul edilmesi bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim Komisyonu'nda Trabzon Üniversitesi’nin kurulmasını da içeren Yüksek Öğretim Kurulu Kanunu ve Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerine katıldık. 1955 yılında İstanbul ve Ankara dışında kurulan ilk devlet üniversitesi olan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden daha sonra 5 yeni üniversite doğmuş ve KTÜ için bir parçalanma meydana gelmemiş, aksine gücüne güç katmıştır. Teknik üniversite olarak kurulan KTÜ şu anda bir teknik üniversitede olmaması gereken çok sayıda fakülteyi bünyesinde bulundurmaktadır. KTÜ’nün aslına dönmesi ve teknik üniversite özelliğine yeniden bürünmesi bu üniversitemizin bilimsel olarak gelişimine katkı sağlayacaktır. Trabzon Üniversitesi içerisinde olması planlanan Maçka Meslek Yüksekokulu, bölümlerinin fen ve sağlık bilimlerinde olması sebebiyle KTÜ bünyesinde kalacaktır. Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’ da sosyal bilimlerle alakalı bölümleri içermesinden dolayı Trabzon Üniversitesi’ne bağlanacaktır. Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun adı Spor Bilimleri Fakültesi şeklinde değişerek Trabzon Üniversitesi'ne bağlanmaktadır. Akçaabat’ta kurulacak olan Trabzon Üniversitesi şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ HANGİ

FAKÜLTELERDEN OLUŞACAK?

Tasarıda yer alan taslağa göre Trabzon Üniversitesi şöyle oluşacak:

“EK MADDE 188- Trabzon'da Trabzon Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite 

Anahtar Kelimeler: 2. üniversite Tamam

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV