banner350
23 Eylül 2018 Pazar

Yavuz olmasaydı Hazreti Peygamber’in nâşını Avrupa’ya kaçıracaklardı

cakıcı barzanı casustur yurthaber61com

barzanı bır casustur emberyalıs guclerın uşağıdır

15 Eylül 2017 Cuma 10:55
Bu haber 3124 kez okundu
cakıcı barzanı casustur yurthaber61com

 Uzun yıllar Damat Ferit vatan haini gibi gösterilmektedir. Hudutları Halep'ten Musul, Kerkük Süleymaniye'ye  kadar Türkmen ile olduğu Mondros'ta tescillenip Lozan'da askıya alınmıştır. Irak İngiliz hakimiyetinde iken İngilizler şeyh Kürt Ubadullahı Irak kralı yapmayı bir müddet düşünmüştür tehlikeli olduğunu görerek Barzon Aşireti de emrinde olduğunu bilindiği için sömürgesi olan Hindistan'a sürülmüştür. Sonradan Suriye'de olan Şerif Hüseyin'in oğlu Faysal'ı getirterek Irak kralı yapmıştır.

Daha sonra Osmanlı harbiyesinde yetişip birinci Dünya harbinde Şerif Hüseyin ve İngilizlerle birlikte hareket eden Nuri Sait Paşa'da başkanlığına İngilizler tarafından getirtilmiştir. Petrolün milli gelirlerinden az payı alan Irak halkı için İngiltere'ye giden Kral Faysal diretmeleriyle milli gelir %50'ye çıkarmıştır Irak adına, ne yazık ki Cenevre'de bir  otel odasında kahvesine zehir konularak İngiliz gizli servisi tarafından öldürülmüştür. Oğlu birinci gazi Irak kralı olmuştur oda Nuri Sait ve İngilizler tarafından trafik kazasında öldürülmüştür. General Abdülkerim Kasım ihtilal yaparak bir buçuk yaşındaki ikinci Faysalı ve Osmanlı'ya ihanet eden İngilizlerle işbirliği yapan Şerif Hüseyin'in Faysal'dan gelen kolu ve Nuri Sait'in sonu idamla neticelenmiştir. Irak'ta yaşayan üç ana unsur Araplar, Kürtler ve Türkmenler Boğazdan aşireti Nakşibendi Halidiye koluna mensuptur. Barzan aşiretinin reisi 1905 ve 1906 yıllarında Irak'ın kuzeyinde Osmanlı'ya karşı gelerek isyan etmiştir.

Barzanilerin büyük dedeleri 1906'da Osmanlı tarafından idam edilmiştir. Faysal ve general Abdülkerim Kasım'dan sonra BAAS Partisi  iktidara geldikten sonra uzun zaman süreci içerisinde ki Musul, Kerkük, Süleymaniye'de ki Türkmenler Basra'ya  sürülmüştür. 28 Türk bilim adamı idam edilmiştir sadece içlerinden kurtulan bilim adamları Genel Sekreteri Sait Ketene hayatını kurtarmıştır ve Türkiye'ye gelmiştir. Kuzeydeki Kürt bölgesinde İngilizler çekildikten sonra Irak birleşmiş milletlerle bağımsız devlet olduktan sonra kuzeydeki Kürtler sürekli Irak yönetimiyle Burka gerilla savaşı yaparak sıkıştıkları zaman Türk topraklarında saklanıyorlardır. Molla Mustafa Barzani ve babası Türkiye'de haklarında idam cezası varken her ikisi de farklı bölgelerde devlet onlara kucak açmıştır.

Her sıkıştıklarında güneyden ülkemize girmelerine engel olunmuyordu. 1946'da İran'da Kürt Muhabat Cumhuriyeti'nin kurulduğu zaman Molla Mustafa Barzani'ye 500 tane silahlı adam ile İran'daki Kürt Federe Devleti'ne Milli Savunma Bakanı olarak atandı. İngiliz ve Amerikalıların yardımıyla İran'la bu federe devleti 11 ay üzerine yerle bir ettiler. Molla Mustafa Barzani de bazı adamlarıyla Stalin döneminde Rusya'ya sığınarak on yıl orada ikamet etmek kaydıyla yedi yıl Stalin döneminde üç yılda Kurcaf döneminde askeri ve siyasi eğitimi alarak Sovyetlerin desteğini almak kaydıyla Irak'a dönerek Irak yönetimine karşı terörist mücadelesine karşı tedavi mücadelesine devam ederken oğlu İdris'le birlikte bu mücadeleye devam ederek hem Irak hem İran da terörist faaliyetlerine devam ediyorlardı. Arkalarında Amerikalılar İngilizler ve İsrail vardı ne zaman Irak ile İran arasındaki uluslararası problemi ABD ve İngiltere onları barıştırınca Molla Mustafa Barzani hemen ortada kalmak kaydıyla uzun yıllar Irak'ta sesleri çıkmadı.  Saddam döneminde.Sadece Amerikalılar Molla Mustafa Barzani kanser hastası olduğu için 1973'de tedavi ettirmek için Amerika'ya getirdiler.Orada öldü.Bu uzun süreç olan Saddam'ın döneminde Türkmenlerin yüzde yirmisini BAAS rejimi telef etti.O zaman dünya ve batı Türkmenlerin katledilmesine ses çıkarmıyordu.Birinci Körfez Savaş'ında Amerikalılar ve İngilizler Kürtlere bir tampon bölge oluşturarak beş bin Kürdü Amerika'ya getirip eğitip tekrar Irak'a göndermek kaydıyla bugünkü Özerk Kürt devletinin temellerini Amerikalılar ve hiçbir dönem onlardan kopmayan İsrailliler attı.İkinci Körfez Savaşı'ndan sonra Musul ve Kerkük'te,Süleymaniye'de ABD ve İngilizler önderliğinde Kürtler Türkmen nüfusunu oralara yerleşerek azınlığa düşürdüler. ABD'nin, İngiltere'nin ve Avrupa Birliği'nin en büyük hayali halen devam etmekte olan Suriye iç savaşı sonucunda Kuzey Irak'tan başlayıp Laskiye veyahut Halep'ten denize çıkarıp İsrail'in güvenliği için gri bir İsrail Kürt devletinin oluşumu için tüm insani değerleri yok sayarak tüm katliamlarına devam etmektedirler.

Evet Barzani, TSK ile birlikte PKK Talabani güçlerine karşı 90'lı yılların ortasında mücadele etti. Kendi istekleri doğrultusunda değil ABD'nin emri ile Talabani her ne kadar Türkiye'ye gelip gitse de genlerinde büyük dedelerinin 1906'da Osmanlı'da idam edilişini asla unutmamaktadır. Aslı olan Irak dörde bölünmekten üçe bölüp Türkmen illerini Arap'ın ve Kürt'ün eline bırakan ABD ve İsrail'dir.Irak'ın genelinde 3.700.000Türkmen yasamaktadır.ABD'nin ve Batı'nın en büyük hayali Türkiye'yi bölmek için 15 Temmuz'da provasını yaptılar.Başarılı olamadılar.Su anda gri İsrail devleti Laskiye ve Halep'le birleştiği zaman aylar evveline dayanan çalışmalarında 250.000 düzenli bir ordu en gelişmiş silahlar verilerek PKK-PYD'yi de kullanarak ikinci aşaması Türkiye'de devletine gönülden bağlı olmayan terörist zihniyetlilerle birlikte ülkemiz üzerindeki bypass düşünceleri

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV