banner350
22 Ekim 2018 Pazartesi

ORTA HISAR BELEDIYESI

trabzon valısı engellılerle

trabzon valısı engelılere destek verdı

07 Aralık 2017 Perşembe 09:16
Bu haber 270 kez okundu
trabzon valısı engellılerle

 ‘2023 Vizyonunda Engelsiz Trabzon Zirvesi’ Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘2023 Vizyonunda Engelsiz Trabzon Zirvesi ‘Valimiz Yücel Yavuz’un katılımıyla Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Zirveye Valimiz Yücel Yavuz’un yanısıra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İŞKUR İl Müdürü Adnan Zengin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kurt, kamu kurumları ve STK’ların yetkilileri ile engelli bireyler katıldı.

Valimiz Yücel Yavuz yaptığı konuşmasında “Devletimiz tüm imkanlarını engelli kardeşlerimiz için seferber etmektedir. İŞKUR aracılığıyla engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmaları için hibe desteklerimiz bulunuyor. Bu yılın 11 aylık döneminde 107 engelli vatandaşımız işe yerleştirildi. Devlet olarak engelli vatandaşlara her türlü desteği veriyoruz. Hedefimiz; ilimiz ve ülkemizde engelsiz bir yaşamı sağlamaktır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuşmasında dezavantajlı bireyler için sağlanan devlet-millet birlikteliğinin geldiği noktaya değinirken, engelli bireyler için 2002 öncesinde hiç olmayan çalışmaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hayata geçirildiğine dikkat çekti.

Çalışma ve İş Kurumu Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin ise İŞKUR olarak engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik 50 bin TL hibe destekli projelerin bulunduğunu hatırlatarak engelli insanlara pozitif ayrımcılık doğrultusunda çeşitli faaliyetler sürdürdüklerini söyledi.

Vali Yücel Yavuz, en fazla engelli istihdamı yapan firma

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV