banner350

banner342

22 Temmuz 2018 Pazar

Meral Akşener'e suç duyurusu

abd sılıkon yalanı

28 Eylül 2017, 11:40
Bu makale 199 kez okundu
abd sılıkon yalanı
Cemalettin ERDEM

 Uzun zamandır çok fazla baskı var üzerimde bilişimden hiç bahsetmiyorsun diye. Aslında bahsetmek istemiyordum çünkü Amerika'ya gitti de bir yeri kalktı demesinler diye. Ancak insanlar faydalı bilgileri yaşayanlardan almak istiyor bu nedenle ara ara deneyimlerimi paylaşacağım.

Evet Arkadaşlar yıllık geliri 1 Trilyon Dolar olan ve yaklaşık her çalışanın yıllık gelirinin 90 bin dolara dayandığı Silikon vadisi aslında nedir , türklerin buradaki rolü ne olmuştur?
Topu topu 15'e yakın türk burada kendine öyle yada böyle yer bulabilmiştir. Bunun dışındakilerin hepsinin yalancı olduğunu ve Amerika'da bir halt yemediklerini açıkça söyleyebilirim.
Ben Türkiye'de iken , Amerika'dan gelen lafta "Türk Girişimcilerinin" anlattıklarını birlikte konuşmacı olduğumuz platformlardan dinliyordum...Çoğuda lafta çok başarılılardı ama her nedense vatan hasreti ağır basıp Türkiye'ye kesin dönüş yapmışlardı. Artık bu yalanları yemiyoruz ağalar beyler !
Bilişimciler, genç kardeşlerim, arkadaşlarım Amerika'dan gelen girişimci ayağına yatanların yalanlarına lütfen kanmayınız...
Hepsi büyük bir YALAN!

Silikon vadisinde yer bulabilmek, proje beğendirebilmek öyle söylendiği gibi çocuk oyuncağı değil.Heleki Asyalı çalışma delisi bir milletin çoğunluğu olan yerde...Hindistanlı( ki hindiler matematik zekaları ile bilinir ve hemen hemen her hindistanlı bilgisayar programcısıdır:) ) ve Asyalılar ( bu adamlar tamamen deli...Günde 20 saat çalışanı gördüm ve geçtiğimiz yıllarda Japonya'da fazla çalışmaktan ölen kişi sayısı hiç de az değil) gibi büyük rakipleriniz var. 
Bunun dışında türk imajı çokda parlak değil. Geçenlerde Twitter'ın üst düzey yönetici ile konuşurken bana :" Ya sizin şimdi başbakan önceden ulaştırma bakanı mıydı diye sordu? Evet dedim...Güldü..Neden güldün dedim? Kusura bakma ( no offense) ama dedi bu kişinin bilişim ile ilgili konuşmasını internette izledim, bilişimin bağlı olduğu bir bakanlığın bakanı bilişim için bu sözleri söylerse türk halkında nasıl bir bilişimci çıkmasını bekleyebilirim yada buradaki yatırımcılar bekleyebilir dedi? 
Cevabı Amerika'da onu yaptım , yok bunu yaptım, yok şöyle oldu yok böyle oldu diye sallayanlar versin isterdim ama bu tarz adamların arkadaşlık tekliflerini kabul etmediğimden cevap veremeyecekler:)
Amerika deneyimleri yazı dizim devam edecek!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV